• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 11, 2019 2:42 pm

40 YILI AŞKIN TECRÜBESİYLE “İSATEK TEKNE”

40 YILI AŞKIN TECRÜBESİYLE “İSATEK TEKNE”

“İSATEK TEKNE” EN İYİ MALZEMELERİ ÜSTÜN KALİTEDEKİ İŞÇİLİĞİYLE BİRLEŞTİREREK MÜŞTERİSİNE SUNUYOR

İlk üretimini 1978 yılında gerçekleştiren İsatek Tekne, 1982 yılından itibaren Türkiye pazarında yaygınlaşmaya başlamıştır. Yurtiçi fuarlarına katılımlar sağlayan firma, bu yıllardan itibaren kano, deniz bisikleti 2.55 sandal ve 5.70 gezinti ve balıkçılık alanında kullanılabilen; sağlam, kaliteli ve uzun ömürlü tekneler üretmektedir. Firmanın temel prensibi satış sonrasındaki desteği ile fark yaratmak ve müşterinin satın almış olduğu ürünü kullandığı süre boyunca güven duyacağı bir ürün aldığını hissetmesini sağlamaktır.

40 yılı aşkın süredir hizmet veren İsatek Tekne ilerleyen teknoloji ve yıllar eşliğinde iyi malzemeleri üstün kalitedeki işçiliğiyle şekillendirip, yıllarca zevk alınarak kullanılacak yerli ürünler üretiyor! Ürünler dizayn aşamasından denize indirildiği ana kadar ki geçen süre içinde titizlikle imal edilerek her aşamasında ayrı bir emek ve ilgi ile son halini alıyor.

Ana üretim merkezi İstanbul olan İsatek Tekne’nin Bodrum, Antalya, Mersin, Ayvalık, Samsun, Trabzon, Rize, Giresun, Marmaris, Tekirdağ, Keşan, Kumburgaz, Fethiye ve Bulgaristan’da bayilikleri bulunmaktadır.

 

Üretim, Fiberglas ve Kalıp Üzerine

 

İsatek Tekne müşterilerine, en iyiyi en uygun fiyata sunmayı amaçlıyor. Fiberglas, cam elyafıyla güçlendirilmiş polyester reçinesidir. Bu karışım, doğru oranda ve gerekli miktarda kullanılırsa; hafif, az tamir-bakım gerektiren, dayanıklı ve bu özelliklere sahip diğer malzemelere oranla nispeten düşük maliyetli bir malzeme ortaya çıkar.

Fiberglasın boyanması birkaç sebepten dolayı gerekebilir. Fiberglasın zehirli boya özelliği yoktur ve küçük canlılara karşı tekne korunmaz. Ayrıca güneşin UV ışınları, renk solması veya fiberglasta kozmetik görüntü değişikliği yapabilir.

Dışı kalıptan bir model tekne yapılır. Kalıbın çıkarılabilmesi için önce balmumu kalıbın içine uygulanır. Daha sonra polyester jelkot sıvı olarak uygulanır. Sonra elyaf kumaş uygulanarak jelkot güçlendirilir. Bu uygulama suya, kimyasallara ve darbelere karşı yüksek dayanımı olan bir malzeme çıkarır. Uygulamanın zamanlaması, polyester reçinenin kontrolü, dondurucu karışımlar ve hava kabarcıklarının oluşmaması gibi faktörler sonucu etkileyen en önemli faktörlerdir. Kürlenme süresi tamamlanınca, tekne kalıptan çıkarılır. Kalıbın kolayca çıkarılması için uygulanan çıkarma ajanından (balmumu vs.) tekne üzerinde artık kalabilir. Bu artıkların boya öncesi tamamen temizlenmesi gereklidir.

Firma Bilgileri

İSATEK TEKNE
0 (216) 634 3858 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.