• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Mayıs 16, 2019 2:44 pm

 ‘ALL ABOUT U II’ HAZİRAN SONU SUYA İNİYOR

 ‘ALL ABOUT U II’ HAZİRAN SONU SUYA İNİYOR

Serinin ilk yatı 50 metrelik ALL  ABOUT U, arkasında 36 metrekarelik açılabilir platformu ile dünyada ilk olma özelliği taşıyordu.

 

Bodrum’da faaliyet gösteren Ada Yat Tersanesi’nde üretilen 50 metre uzunluğundaki yelkenli yat All About U, arka tarafındaki 36 metrekarelik açılabilir platformuyla sınıfında ilk olma özelliği taşıyor.  Monaco Yacht Show’da satılan yatın ikincisinin yapımı neredeyse tamamlandı ve Haziran ayının sonunda suya inmesi planlanıyor.

 

Çelik gövde ve alüminyum üst binaya sahip All About U’nun tasarımı Ginton Naval Architects’e ait. Dış tasarımı ise Ginton ile Ada Yacht Works’ün ortak çalışması. İç tasarımda da CT Mimarlık ve yine Ada Yacht Works’ün imzası var. 50 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde, 63 metre uzunluğunda yelken direğine sahip ‘All About U’, 6 kabin, 12 yatak, 5 mürettebat kabini ve 800 beygirlik iki motora sahip.

 

Gemi İnşaat Mühendisi ve Ada Yacht Works Genel Müdürü Onur Tekin, projenin tamamen Türk mühendislerinin başarısıyla ortaya çıktığını söyleyerek, tekne ile ilgili şöyle anlatıyor:

 

“All About U’da çoğu teknede bulunmayan bazı özellikleri birleştirmeyi hedefledik. Örneğin; kıç güverteyle salon arasında herhangi bir yükseklik farkı yok; bu da tek güvertenin verdiği konforun yaşanmasını sağlıyor. Kıç güvertede yemek masası da sökülebilir olduğundan salonun baş tarafına kadar tek bir güverte olacak şekilde çok büyük partiler verilecek alanımız var. Ayrıca salondan 360 derece her yerin görülebilmesi de büyük bir fark”

 

Teknenin en dikkat çekici özelliklerinden biri de şüphesiz kıç platform. 50 metrelik bir yelkenlide şu ana kadar yapılmamış olan 36 metrekarelik çok geniş bir ‘beach’ alanı mevcut. Bu boyda ki bir tekne için neredeyse standardın iki katı… All About U, yelkenle 12,7 knot ile bu boy bir tekne için gayet yüksek hız yapabiliyor. Seyir menzili ise 10 knot hızda 3.000 deniz mili.

 

İç mekanda adım atıldığında ilk dikkati çeken ise 360 derece manzaraya sahip 85 metrekarelik salon. Burada 12 kişilik yemek masası, bar, geniş oturma grupları, kumanda mahalli ve günlük kullanım tuvaleti yer alıyor. Zeminde kullanılan meşe, İtalya’dan getirilmiş ve iki parke arasına özel kauçuktan yapılan joint malzeme kullanılmış. Banyo mermerleri, Dorn Brach ve Hans Grohe banyo armatürleri ile Alape lavabolar, malzeme seçimlerinin kalitesine dair birkaç örnek. Altı adet kamarasında açık renkler, ferah tasarımlarıyla dikkat çekiyor. 39 metrekarelik ana kamaranın yanı sıra süperyatta VIP kamara ve dört misafir kamarası mevcut. Beş mürettebat kamarası da dokuz kişi için tasarlanmış. Makine dairesiyle garaj arasında yer alan kısımda mutfak, mürettebat dinlenme alanı, çamaşırhane ve tuvalet bulunuyor.

 

Charter hizmeti veren All About U, Bodrum, Kos, Marmaris, Rodos, Symi, Gökova ve Hisarönü bölgelerinde Lüks yat kiralamayı düşünen Mavi Yolculuk misafirlerini ağırlamaya hazır.

 

Genel Bakış

Tam boy: 49,90 metre

En: 10,44 metre

Ağırlık: 450 ton

Motor Gücü: 2X803 HP CAT C18

Yakıt Kapasitesi: 46.000 litre

Su Kapasitesi: 18.000 litre

Firma Bilgileri

Turk Yacht
Belirtilmemiş Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.