• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Nisan 13, 2020 7:02 am

Denizlerde oluşabilecek her türlü acil duruma karşı ilk yardım eğitiminizi alın

Denizlerde oluşabilecek her türlü acil duruma karşı ilk yardım eğitiminizi alın

 

İLK YARDIM VE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ UYGULAMALARI HERKESİN SORUMLULUĞUDUR

 

Güvenlik ve sağlık, turizm faaliyetlerinin gerçekleşebilmesi için gereken en temel unsurlardan biri olduğu gibi deniz turizmi kapsamında da özel yatlar için ve denizde yaşanan hayat büyük önem arz etmektedir. Özel yatlarda, güvenlik hizmetleri kapsamında hazırlanması gereken güvenlik planlarının yat limanı yönetimince deniz turizminin özellikleri ve gerekleri doğrultusunda, özel hayatı ve mahremiyeti etkilemeyecek şekilde özenle tasarlanması ve hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bunun başlıca temel unsuru insan sağlığıdır. Dünya Sağlık Örgütünün tanımında da anlaşıldığı üzere. Sağlık sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, bedence, ruhça ve sosyal yönden tam iyilik halidir.” Bu doğrultuda ilk yardım herkesin sorumluluğudur.

 

Uzm. Dr. Mehmet Aziz Tunç kliniğinde veya özel yatınızda ,  kaptanlara ve  yat personeline hem teorik hem de pratik uygulamalı olarak eğitim veriyor. Ayrıca klinik tarafından teknelere sağlık hizmeti ve acil durumlarda uzaktan müdahale desteği de sağlanıyor. 

 

Temel yaşam desteği ve ileri yaşam desteği eğitimi aldınız mı ?

Deniz ve yat yaşamı yapısı gereği komplike bir yaşamdır. Bu komplike yaşamda olası kazalara ilk ve etkili müdahale hayati önem arz etmektedir. Acil Tıp Uzm. Dr. Mehmet Aziz TUNÇ’un hekimliğini yaptığı DoctorMemed Clinic ‘Önce İnsan Yaşamı’ felsefesiyle hareket etmektedir. Yat ve deniz yaşamında oluşabilecek kazalarda bilinçli ve etkili acil müdahale, yat kaptanları ve gemi personelinin sorumluluğunda olması gerekmektedir. DoctorMemed Clinic ‘Denizcilere Özel Temel Yaşam Desteği ve
İleri Yaşam Desteği Eğitimi’ ile denizlerde oluşabilecek her türlü acil durumlara karşı ilk yardım eğitiminizi almanızı sağlıyor.

 

 

DoctorMemed Clinic’in verdiği hizmetler şöyle:

– Vital bulguların doğru alınması (pulseoksimetri kullanımı, tansiyon ve ateş ölçümleri),

– Hava yolu açma manevraları,

– CPR(Kardio Pulmoner Resustasyon):Kalp masajı ve suni solunum uygulamaları,

– Otomatik Externel Defibrilatör kullanımı (otomatik elektroşok aleti)

– Travma vakaları için Extremite, parmak atelleme ve sabitleme yöntemi.

– Alerjik reaksiyonlarda otomatik enjektör kullanımı,

– Acil ilaç kullanımı ve enjeksiyon uygulamaları(Kan şekeri ve idrar testi ölçümleri)

– Oksijen ve Nebülizatör ile acil ilaç uygulamaları (Solunumsal Acil Durumlarda)

– Yara ve yanık tedavileri,

– Kesilere Stapler (otomatik dikiş makinası) ve Hemaksel (kanama durdurucu gazlı bez) uygulamalarıyla müdahale edilmesi vb. denizlerde oluşabilecek her türlü acil durumlara müdahale teorik ve pratik eğitimleri.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.