• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 6, 2019 7:14 am

Denpar Makina CNR Avrasya Boat Show standında Harken ürünlerde %50’ye varan indirim fırsatı sunuyor!

Denpar Makina CNR Avrasya Boat Show standında Harken ürünlerde %50’ye varan indirim fırsatı sunuyor!

Yelkenlilerde kullanılan halat vinçleri ve yelken makaralarının en kaliteli ürün gamına sahip olan Harken markası Türkiye distribütörü Denpar Makina CNR Avrasya Boat Show standında Harken ürünlerde %50’ye varan indirim fırsatı sunuyor.

 

Harken Yelken Ekipmanları Hakkında

 

Denpar Makina’da yelken ekipmanları denince ilk akla gelen marka Harken.  50 yıllık geçmişe sahip olan Harken, yelken vinçleri, yelken araba sistemleri, iskota sistemleri, makaralar, yönlendiriciler, kıstırmaçlar gibi ürünler üretiyor. Harken’in Türkiye Distribütörlüğünü, 1997’den bu yana Denpar Makina üstleniyor.

 

Harken, dünyada torlon bilyeyi yelken alanında ilk kullanan marka. Torlon, Amerikan Deniz Kuvvetleri için dizayn edilmiş yüksek mukavemetli bir materyal. Harken,  bu üründen ürettiği bilyeleri kendi makaralarında kullanan ilk firma. Harken’in makaralarda yaptığı bir diğer ilk ise herhangi bir metal parça kullanmadan makara üretebilmesi.  Harken’in bazı makara modelleri hiç metal kullanılmadan, karbon alaşımlı sert plastik malzemeyle üretiliyor. Bu, makarayı korozyondan koruduğu gibi, performans tipi yarış teknelerinde hafifliğiyle de büyük avantaj sağlıyor.

 

Harken ürünleri arasında, Cenova yelken sarma sistemleri, Cenova rayları, Cenova arabaları, yatay ve dik makaralar, ana yelken kızak sistemi, yelken vinçleri, ana yelken iskota arabaları, ana yelken rayları, ana yelken ve pupa palangaları, hidrolik gergi (Backstay ve Boom Vang) sistemleri, manuel elektrikli ve hidrolik furling sistemleri, yarış tekneleri için pedestal sistemleri gibi yelken ekipmanları yer alıyor. Harken’de Standart yelken vinçlerinin yanı sıra özellikle megayatlarda tercih edilen güverte altına gizlenmiş özel dramlı Captive vinçleri de mevcut. Captive vinçlerin özelliği ıskota ve mandarları bir kere bağladıktan sonra bir daha sökmeye gerek kalmadan trim yapılabilir veya boşlayabiliyor olmaları. Ayrıca captive vinçler güverte altına yerleştirildikleri için güverte üstünde yaşam için daha geniş bir alan sağlıyor.

 

Denizcilik Ekipmanları Fuarı METSTRADE’de düzenlenen  2018 DAME – Design Award’de Harken® CLR ™ Mooring Winch, Güverte Ekipmanı, Yelken ve Arma kategorisinde en iyi ürün ödülünü kazanmıştı.

 

 

Firma Bilgileri

Denpar Makine San. ve Tic. A.Ş.
0216 693 3535 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.