• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Temmuz 2, 2019 2:20 pm

En büyük heyecan: Pershing’in  yeni amiral gemisi Pershing 140

En büyük heyecan: Pershing’in  yeni amiral gemisi Pershing 140

 

Vizyonel tasarım, teknolojik yenilik ve denizcilik trend-belirleme konusunda hep öncü olan Pershing, ünlü mükemmel yatçılık geçmişinde yeni bir döneme girdi. Dönüm noktası anı, Ancona’daki Yenilikçi Süper Yat Tersanesi’nde gerçekleşti; ve burası, markanın yeni amiral gemisi olan ilk Pershing 140 ünitesinin ve Pershing tarafından üretilen ilk alüminyum süper yatının lansmanına tanık oldu.

 

Mimar Fulvio De Simoni, mühendis Piero Ferrari liderliğindeki Ferretti Grubu Ürün Stratejisi Komitesi ve Grubun Mühendislik Departmanı arasındaki işbirliğinden doğan yeni 140-foot (LOA 43,3m) uzunluğundaki yat, hem çelik ve hem alüminyum cinsinden 40 metreden daha büyük süper ve mega yatlar yapımında uzmanlaşmış bir Ferretti Group tesisi olan Ancona Süper Yat Tersanesi’nde üretilen ilk Pershing.

 

Agresif profili, üst yapıya entegre edilmiş ve yürüme yollarının başlangıcındaki küpeşteye (borda tirizi) bağlı iki yan kanat gibi, en son modellerle sürekliliği ortaya çıkaran ikonik ayrıntılarla yeni tasarım öğelerini harmanlıyor.

 

Yeni Pershing 140, gücünü dalgalar üzerinde açığa çıkarmadan önce bile, etkili bir asma katına dönüşen yükseltilmiş bir kokpiti bulunan pupa (kıç) bölümünün yenilikçi düzeniyle dikkat çekiyor: bu kısım, yatın tüm pupa (kıç) bölümüyle birleşerek, sudan başlayıp güneşlenme güvertesine kadar yükselen geniş bir deniz manzaralı alan yaratıyor. İlerideki alan da ferah ve yenilikçi dinlenme alanları sunarken, üst güverte – genel profile sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş – tamamen bağımsız parçalarla döşenmiş geniş bir panoramik terası teşkil ediyor.

 

Ana güverte bar ve yemek alanı içeren bir salonun yanı sıra geniş bir özel eğlence alanını da içeriyor. Güvertenin altında, nihai olarak, aile boyu yataklı iki adet VIP ve tek kişilik yataklara sahip iki adet ikiz dahil olmak üzere mahremiyet ve rahatlık için tasarlanmış 4 adet süit bulunuyor.

 

Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi Pershing 140 ile ilgili; “Bir Pershing’le yelken açan herkes, her fırsatta ortaya çıkan adrenalinin akışına aşinadır: Bu, dalgaların arasından uçmaya benzeyen, en yüksek rahatlıkta yaşanmayı hak eden benzersiz bir duygudur. Ve bu yeni amiral gemisi “Pershing heyecanı”nın en yüksek ifadesini ihtiva etmektedir. Marka yelpazesinin doğal bir evrimi olan Pershing 140, son 30 yılı aşkın bir zamanda geliştirilen teknik bilgi ve becerilerin mevcudiyetiyle olmak üzere, markanın DNA’sının öz unsuru olan yenilikçiliğe yönelik enerjiyi birleştiren bir mühendislik şaheseridir. İlk ünitenin lansmanı, Pershing’in geçmişi ve Ferretti Grubunun ticari stratejisi için bir dönüm noktasını teşkil etmektedir” ifadelerini kullanıyor.

 

Firma Bilgileri

DENTUR TURIZM VE YATCILIK TICARET A.S.
+ (90)-212-2750755 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.