• info@yachtlifetravel.com - info@kuzeymedya.com.tr
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 21, 2019 8:54 am

En uygunundan en pahalısına 3.500 deniz aracı CNR Avrasya Boat Show’da!

En uygunundan en pahalısına 3.500 deniz aracı CNR Avrasya Boat Show’da!

Dünya denizcilik sektörünün en büyük ikinci fuarı olan CNR Avrasya Boat Show 23 Şubat’ta CNR EXPO Yeşilköy’de başlıyor. Fuarda, Princess, Sanlorenzo, Prestige, Cranchi, Azimut, Numarine, Hanse, Chris Craft, Honda, Yamaha, Suzuki’nin de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü 1.500’ün üzerinde markanın mega yat, tekne ve yelkenlilerinin yanı sıra sektöre ait tüm aksesuar ve ekipmanlar sergilenecek.

3.500’ün üzerinde deniz aracının yer alacağı CNR Avrasya Boat Show’da cep telefonu fiyatına da denize nazır bir yalı fiyatına da tekneler görücüye çıkarılacak. Fuarda, 3 bin liradan 33.5 milyon liraya kadar fiyat aralığında her bütçeye uygun tekne, yat ve yelkenliler deniz tutkunlarının beğenisine sunulacak.

Dünyanın en prestijli mega yatlarının sergilendiği fuarda, İtalyan Sanlorenzo’nun Türkiye’de ilk kez sergilenecek SL86 modeli 27 metre uzunluğuyla CNR Avrasya Boat Show’un en büyük teknesi olarak öne çıkıyor. Avrupa ve Amerika kıtasından Bağımsız Devletler Topluluğu’na, Doğu Avrupa’dan Asya’ya kadar dünyanın çok farklı yerinden alıcıları olan Sanlorenzo’nun yeni modeli SL 86, 33.5 milyon lira fiyatıyla aynı zamanda fuarın en pahalı teknesi.

 

Dünyanın ikinci en büyük tekne ve yat fuarı olan ‘CNR Avrasya Boat Show-14.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı ziyaretçisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Türk denizcilik sektörünün en prestijli ve renkli organizasyonu CNR Avrasya Boat Show 23 Şubat tarihinde VIP açılış günü ile ilk olarak medya mensupları, iş ve sanat dünyasından önemli isimleri CNR EXPO Yeşilköy’de kurulan 85 bin metrekarelik alanda ağırlayacak. 1.500’ün üzerinde markanın katılımı ile düzenlenecek fuar, 24 Şubat-3 Mart tarihleri arasında da tüm ziyaretçilere açık olacak. Fuarda, Princess, Sanlorenzo, Prestige, Cranchi, Azimut, Numarine, Hanse, Chris Craft, Honda, Yamaha, Suzuki gibi dünya markalarının en iddialı mega yat, motor yat ve yelkenlilerinin sergilenecek. Amatör balıkçılık malzemeleri, deniz tekstil ürünleri, dalgıç malzemeleri, şişme bot, jet ski gibi denizcilik sektörüne ait tüm aksesuar ve ekipmanların da yer alacağı fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından organize ediliyor. Deniz kültürünü Türk toplumunda yaygınlaştırmayı amaçlayan CNR Avrasya Boat Show’da her yıl olduğu gibi bu yıl da cep telefonu fiyatına da denize nazır bir yalı fiyatına da tekne ve yatlar görücüye çıkarılacak. Fuarda, 3 bin liradan 33.5 milyon liraya kadar fiyat aralığında her bütçeye uygun tekne, yat ve yelkenliler deniz tutkunlarının beğenisine sunulacak.

 

Fuara İstanbul Büyükşehir Belediyesi de tam kadro geliyor. İBB Deniz Hizmetleri Müdürlüğü, fuarda tamamen yerli üretim olan deniz temizleme teknelerini sergileyecek. İlk kez CNR Avrasya Boat Show Fuarı’nda görücüye çıkacak olan deniz temizleme araçlarının yanında İBB sektörü yakından ilgilendiren seminerler de düzenleyecek.  CNR Expo Yeşilköy’ün 6. holünde verilecek seminerlerde sektör için yeniden düzenlenen ceza uygulamaları, mavi kart kullanımı ve denetim konuları fuarın katılımcı ve ziyaretçileri ile paylaşılacak.

 

 

Türkiye’de ilk kez görücüye çıkarılan tekneler

Teknoloji, tasarım ve konforu bir arada sunan CNR Avrasya Boat Show’da milyon dolarlık yatların lansmanlarına ev sahipliği yapılacak. CNR Avrasya Boat Show’un en büyük ve en pahalı teknesi olan İtalyan Sanlorenzo’nun SL 86 modelinin yanı sıra Prestige 590, Hanse 458, Hanse 508, Cap Camarat 9.0 WA, Strider 13, Rebel 47, VR6 Cuddy Türkiye’de ilk kez tanıtımları yapılacak tekneler arasında yer alıyor.

 

Dünyanın dört bir yanından deniz tutkunu fuarda olacak

CNR Avrasya Boat Show’a, Fransa, İngiltere, Yunanistan, İspanya, Libya, Rusya, Almanya, Tunus, Bulgaristan, Polonya’nın da aralarında bulunduğu 40’ın üzerinde ülkeden deniz tutkunları bekleniyor. Özellikle Orta Doğu, Körfez ve Kuzey Afrika ülkelerinin fuara yoğun ilgi göstermesi, bu yıl toplam ziyaretçi sayısında da hedefleri büyütüyor. 2018 CNR Avrasya Boat Show, yerli ve yabancı 67 bin 140 kişi tarafından gezilmişti. Bu yıl ise yerli ve yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 20 oranında bir artış hedefleniyor.

 

Kara yüzü görmeden yaşayan Hülya Leigh, CNR Avrasya Boat Show’da

Her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak CNR Avrasya Boat Show, denize gönül verenleri Deniz Söyleşilerinde buluşturacak.  Akdeniz, Karayipler ve ABD’nin doğu kıyısındaki nehir ve kanalları dolaşıp, iki kez Atlantik Okyanusu’nu geçen ve bu seyirleri esnasında 25 gün hiç kara yüzü görmeden denizde yaşayan Hülya Leigh bu eşsiz deneyimini fuar ziyaretçileri ile paylaşacak. Deniz Biyoloğu, Yazar, Doğu Akdeniz bölgesine dair en zengin sualtı fotoğraf ve video stok arşivine sahip Sualtı Fotoğrafçısı Mert Gökalp de fuarda deniz severlerle buluşacak.

 

Yelkenli ile dünya turuna koyuldu, 17 bin kaptan yetiştirdi

21 yaşında yelkenli ile İngiltere’den yola çıkan Cumhur Gökova, Almanya, Danimarka, Polonya, Rusya, Finlandiya, İsveç ve bütün Norveç Fiyortlarını gezerek Kuzey Kutbu’nda Spitsbergen’e gitti. Oradan Portekize inerek Atlantik Okyanusunu geçti ve 27 yaşına kadar dünya turunu sürdürdü. Türkiye’ye ilk yabancı yelken okullarını getirdi. 2005 yılında yetiştirdiği 6 Türk kadın ile Atlantik Geçiş Yarışına katılarak dünya ikincisi oldu ve Türkiye Olimpiyat Komitesi tarafından ödüllendirildi. Yetiştirdiği Kaptan sayısı 17 bini geçti. 2016’da yılın sporcusu olan ve 2018’de Amerika’dan Türkiye’ye bir Dünya Şampiyonluğu getiren Gökova, denize gönül verenlerle CNR Avrasya Boat Show’da buluşacak. Türkiye’nin en önemli belgeselcilerinden Savaş Karakaş da deniz keşiflerini CNR Avrasya Boat Show’da paylaşacak. Gelibolu’nun Hayaletleri, Son Savaşçı: Midilli, Son Süngerci, Mantalarla Dans gibi birbirinden Türkiye’nin kült deniz kültürünün yansıtıldığı Savaş Karakaş belgeselleri fuar boyunca sinema alanında gösterimde olacak.

 

Fuarda öne çıkan tekne ve yatlar

Fuarın en pahalı ve en büyük teknesi: İtalyan Sanlorenzo’nun SL 86 modeli

Dünyanın en prestijli mega yatlarının sergilendiği fuarda, İtalyan Sanlorenzo’nun Türkiye’de ilk kez sergilenecek SL86 modeli 27 metre uzunluğuyla CNR Avrasya Boat Show’un en büyük teknesi olarak öne çıkıyor. Avrupa ve Amerika kıtasından Bağımsız Devletler Topluluğu’na, Doğu Avrupa’dan Asya’ya kadar dünyanın çok farklı yerinden alıcıları olan Sanlorenzo’nun yeni modeli SL 86, 33.5 milyon lira fiyatıyla aynı zamanda fuarın en pahalı teknesi. SL86 segmentindeki en geniş flybridge alanına sahip teknelerden birisi. 41 metrekarelik alanın 9 metrekaresi güneşlenme için ayrılmış. Daha da önemlisi hafif ve elegan hardtop sayesinde tüm flybrdige açık, simetrik ve her köşesi yaşamaya müsait. Bu bölüm aynı zamanda bir jakuzi ile alınabiliyor. Flybridge dümen istasyonu, genel tasarıma uygun olarak entegre biçimde tasarlanmış.

 

CNR Avrasya Boat Show’un gözdeleri: My Zalanka, Ilumen Cadet V

Dünyanın en prestijli yat markalarından Dominator, en gözde yatlarından olan My Zalanka ve  Ilumen Cadet V’yi CNR Avrasya Boat Show’da sergileyecek. Son ayrıntısına kadar incelikle düşünülmüş ve kişiye özel tasarlanan tekneler, ileri teknoloji ile usta işçiliği bir araya getiriyor.

Zımparalanmış meşe ağacından panelleri olan My Zalanka, parlak abanoz aksanlarla tamamlanmış. El işçiliği ile döşenmiş Piallato parke zeminler ile özellikle yat için yapılmış ve üretici tarafından “Dominator Gold” olarak adlandırılmış platin tonları iç mekanda turkuaz ve turuncu renk detaylarıyla harika bir şekilde dengeleniyor.

 

Denizin tüm renkleri Ilumen Cadet V’de buluştu

Gri ve mavi meşe tonlarının yanı sıra mavi palisanderin kullanılarak giydirildiği Ilumen Cadet V, adeta denizin tüm renklerini bünyesinde barındırıyor. İç tasarımı da en ince ayrıntısına kadar düşünülen teknenin kanepenin dikişlerinden parkenin özel rengine ve tasarımına kadar ayrıntılara gösterilen özen, sofistike, rahatlık ve tarzın uyumunu yansıtıyor. Zarif iç mekandaki lüks kabinlerin her biri farklı renk paletinde, Foglizzo’nun muhteşem süetleri ile bezenmiş. Banyolarda el yapımı Sicis ateş kırmızısı mozaik kullanılmış. Öte yandan daha koyu tonda ‘comento’ bantlarının vurguladığı inci grisi parke döşeme, kaptan kamarası ve alt güverte lobisinin duvarlarında bulunan mavi akik için yumuşak bir palet sağlamış.

 

Boat Show’un iddialısı Suzuki

Suzuki Marin, CNR Avrasya Boat Show’a amiral gemisi DF 350A ve sınıfının tek enjeksiyon motorlu modeli olan DF 9.9B modeliyle çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 4 zamanlı dıştan takma deniz motorlarında bir devrim niteliğinde olan ters dönüşlü çift pervane sistemine sahip DF 350A, yüksek performansına rağmen sunduğu düşük yakıt tüketimiyle fuarın en iddialı modelleri arasında yer alıyor. 9.9 HP gücünde,  dünyanın ilk ve tek ‘Lean Burn’ ve ‘Aküsüz Yakıt Enjeksiyon Sistemi’ ile dizayn edilmiş modeli DF 9.9B ise denizdeki kısıtlı zamanını motor problemleriyle geçirmek istemeyenlere özel kaliteli ve eşsiz bir seçenek olarak dikkatleri çekiyor.

 

Formula teknelerinin en yeni modelleri

Dünyanın en kaliteli tekneleri arasında gösterilen lüks Formula teknelerinin en yeni modelleri CNR Avrasya Boat Show’da boy gösterecek. Premium segmentte kendini dünyaya ispatlamış olan Formula modellerinden 350 Sun Sport geniş kokpit alanıyla kalabalık gruplar için dahi rahat yer imkanı sunuyor. 350 SS keyifli bir gün ve gece için gereken tüm donanıma fazlasıyla sahip. Spor, şık ve güçlü bir powerboat olan Formula 350 Sun Sport gücünü 2 x 430 beygir gücündeki Mercruiser motorlardan alıyor. Saatte 100 Km üzerinde sürate çıkan 350 SS yalnızca performansı ve akıcı gidişiyle değil, zarafet ve sunduğu konforla da çok etkileyici. 10.67m boy, 3.28m en ve 21° su kesim açılı derin-V gövdesiyle sert havalarda dahi oturaklı ve güvenli seyir imkanı sunuyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.