• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Temmuz 7, 2020 11:58 am

FERRETTI YACHTS 1000: DAHA BÜYÜK VE DAHA İYİ

FERRETTI YACHTS 1000: DAHA BÜYÜK VE DAHA İYİ

Hiçbir rüya çok büyük değil:

Ferretti Yachts’ın 100 feet uzunluğunda nefes kesen yeni amiral gemisi, şirketi keşfedilmemiş bölgelere götürüyor.

 

Görkemli, çok yönlü ve tüm pazarlar için uygun olan Ferretti Yachts 1000, boşlukları yeniden şekillendirdi ve hayata karşı olan tüm yaklaşımları değiştirdi. Ferretti 1000, benzersiz tasarım çözümleri ve iç mekanlar için iki farklı ruh hali seçeneği sunuyor. Sahipleri ve konukları, son derece yenilikçi ve pratik bir arka plaj alanı ve doğrudan ileri bölüme bağlı geniş bir Flybridge ile tam mahremiyetin tadını çıkarabilecekleri gibi aynı zamanda dış mekandan da en iyi şekilde yararlanabiliyorlar.

 

Projenin kalbinde, hem açık havada hem de içeride eşsiz konfor ve refah fikri var. Özetin özeti İtalyan tadı, temiz kesilmiş şekilleri ve rafine edilmiş malzemeleri birleştiren sade, cilalı bir tasarıma hakim. “Tıpkı ev gibi ” sloganıyla özetlenen değerlerin en iyisini ortaya çıkaran sofistike bir lüks duygusu hakim: konfor, İtalyan nitelikleri, zamansız tasarımlar ve işçilik.

 

Yeni yat, mimar Filippo Salvetti’nin dış tasarım çalışmaları ve Ideaeitalia’nın yeni iç tasarım konsepti ile Ferretti Group’un Ürün Stratejisi Komitesi (mühendis Piero Ferrari liderliğindeki) ve Mühendislik Bölümü arasındaki ortaklıktan meydana geliyor.

 

YÜKSEK FORMLAR VE ZAMANSIZ ZARİFLİK

 

Ferretti Yachts 1000, tersanenin ilk %100 geniş gövdeli megayatı. Dış cepheler, aralıktaki diğer yeni modellerde görülen aynı tasarım görünümünü destekliyor. Arka cam yapıları ve ortası ile sportif bir tasarıma sahip. Tik, sadece kıç plaj alanında değil, aynı zamanda ambarın kıvrımlarında, yürüyüş yollarında, kaptan köşküne giden merdivenlerde ve harici dümen istasyonunda da göze çarpan bir rol oynuyor. Buna ek olarak, Ferretti Yachts 1000, şirketin tüm üst yapı malzemeler için önemli miktarda karbon kullanan ilk yatı.

“Daha basit ve temiz kesilmiş formlara dayanarak yeni bir stili müjdeleyen Ferretti Yachts 1000, markanın amiral gemisi.“

 

Burada tanıtılan yerleşik akışlar için yeni konsept, menzildeki tüm büyük yatların ikonik bir parçası haline gelecek.  Filippo Salvetti yeni amiral gemisi hakkında şöyle söylüyor:

 

“Geleceği göz önünde bulundurarak tasarlanan bu yeni tasarım, sadık Ferretti Yachts müşterileri için bir sonraki seviyeye taşıyor”

 

HER AYRINTIDA PARLAYAN BASİT AMA GÖRKEMLİ NİTELİKLER

Zarif, modern iç tasarım, Ferretti Yachts DNA’sının doğal bir parçası olan deniz geleneklerine sadık kalmış. Kapalı alanlar, sahiplerine yerleşik deneyime kendi kişisel damgalarını koymak için bol miktarda alan sağlayan modüler bir düzen sayesinde çok yönlü. Gerçekten ev gibi hissettiriyor. Çevrenin en iyilerini ortaya çıkaran ve denizle yakın bağlantıyı vurgulayan geniş tavandan tabana camlı pencerelerden çok sayıda doğal ışık akıyor. Serbest duran mobilyalar hafiflik hissi katarken, geometrik detayların eğrileri tarafından zamansız bir tarz belirleniyor. Ahşap iç tasarım şemasında baskın malzeme ve farklı türde bir dizi ustaca birleştirilmiş. Bununla birlikte, malzemeler arasında mükemmel bir denge hissi var. Üstün kaplamalar ve kumaşlar, mermer ve camın parlaklığını dengeleyen nefis yumuşak, sıcak ve rahat hisler katıyor. Basit ama görkemli nitelikler her ayrıntıda parlıyor.

Ideaeitalia ile yeni ortaklıkta alınan yaklaşımın ayırt edici özelliklerinden biri, iki farklı iç ruh hali arasında bir seçim: klasik, yumuşak, geleneksel tonlar ve ince kontrastlarla ve çağdaş, cesur renkler ve daha kentsel ve modern etkilerle, İtalyan tarzı üzerinde yaygın uluslararası etki.

 

FERRETTI YACHTS 1000’İN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ

Ferretti Yachts 1000, süper yat boyutlarıyla eşit olan 40 m2 yaşam alanı ile yenilenen stern konseptini sunuyor. Yüzme platformu ve kokpit arasında doğrudan bağlantılara sahip otantik bir plaj kulübü ve açık bir sağlıklı yaşam alanı yaratıyor. Denizin hemen yanında yer alan tesis, benzeri görülmemiş açık hava eğlence bölgesini istedikleri gibi kullanabilen sahipler için her türlü maceracı fırsatı sunuyor. Çığır açan konsept, yüzme platformu su altında olduğunda tırmanmayı kolaylaştırıyor. Her iki tarafta, platform düştükçe açılan ve kokpit merdivenlerini uzatan üç adım var. Sancak tarafında, Williams Sportjet 445 ihalesini, kişisel bir deniz taşıtını ve hatta 2 Seabob’u barındırabilecek garaja bağımsız erişim mevcut. Bir cam ve çelik korkuluk; iki rahat kanepe ve bir sehpa veya yemek masasına dönüştürülebilen merkezi bir masa içeren büyük kokpitin kıç tarafında dolaşıyor. Çevre ile doğrudan teması engelleyen hiçbir mimari özellik olmadığından, çapa deneyimini geliştiriyor.

 

 

Araç içi akışların dağılımı yenilikçi bir şekilde elden geçirilmiş: kokpitten kaptan köşküne erişim iki merdiven tarafından sağlanıyor ve buradan tam mahremiyetin garanti edildiği ileri alana ulaşmak mümkün. Ana güvertedeki yan yürüyüş yollarının her ikisi de içeride. Oradan, yükseltilmiş dümen istasyonuna ve kaptan köşküne ve ileri alana geri dönmek oldukça kolay. Sonuç olarak, yat sahipleri, misafirleri ve mürettebatı ayrı ayrı rahatça hareket edebilir.

 

Doğrudan denize bakan büyük bir salon, bu büyüklükteki bir yatta gerçekten eşi görülmemiş bir mutfak ve tamamen benzersiz bir sahibinin kabini ile mekan ve ergonomiye örnek bir yaklaşım var. Talep üzerine, ana güvertedeki salondaki geniş tabandan tavana camlı pencereler her iki tarafa da açılabilir. Girişte cam kapı ile birlikte, bir sahil teras gibi hissettiren, iç ve dış bölme görsel engelleri yıkmak için yardımcı oluyor.

Yatın görkemli ihtişamlarından biri, en talepkar sahiplerini bile tatmin etmek için tasarlanmış çok amaçlı mutfak. 10 m2’lik büyük bir alanı kapsayan mutfak ekipman açısından kapsamlı bir yelpazeye sahip. 5 kişilik bir mürettebat kabini mevcut. Büyük bir kaptan kabininin yanı sıra iki adet ikiz kabin bulunuyor. Çözümler, farklı pazarların ve farklı yerleşik gereksinimlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek tasarımın uluslararası niteliğinin altını çiziyor. Ferretti Yachts 1000, aile yolculuklarından charter hizmetlerine kadar her şey için mükemmel bir tercih.

Standart düzende konuk alanında beş kabin mevcut. Ana güvertede yat sahibine ait mermer ve ahşabın mükemmel  karışımı ile süslenmiş büyük bir tam kirişli banyo da dahil olmak üzere çok sayıda özelliğe sahip bir süit ve alt güvertede aynı boyutta dört büyük çift kişilik kabin bulunuyor. İki ön kabinde ayrı yatakların olması mümkün. Alt güvertedeki odalar akıllıca, rasyonel olarak tasarlanmış ve malzemeler zarif bir şekilde dengelenmiş.

 

TEKNOLOJİ

Ferretti Yachts 1000, 2638 mhp (isteğe bağlı) sağlayan ikiz MTU 16V 2000 M86 motorlarla 28 maksimum hıza ve 24 seyir hızına ulaşıyor. (ön veriler).

Talep üzerine, jiroskopik stabilizasyon sistemi ve stabilize edici yüzgeçlerle donatılabilir. Ferretti Yachts 1000, CE işaretli bir eğlence aracı olarak sınıflandırılmış.

 

 

 

Firma Bilgileri

DENTUR TURIZM VE YATCILIK TICARET A.S.
+ (90)-212-2750755 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.