• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 8, 2019 7:53 am

FERRETTI YACHTS 670: GÜZELLİĞE YER AÇIN

FERRETTI YACHTS 670: GÜZELLİĞE YER AÇIN

*Parlak iç mekanlar ile son derece geniş

*Olağandışı bir yatçılık deneyimini garanti edecek şekilde alanların yenilikçi kullanımı

*En gelişmiş dış mekanlar: Çok yönlü kıç alanı ile birleşik modüler ön alan

*Seyahat ve havuzlama sırasında azami konfor için yenilikçi teknoloji

*Gelişmiş çoklu ekran arayüzü, çok fonksiyonlu kumanda kolu ile elektro-hidrolik direksiyon sistemi ve şaft hattı iletimi ile DP sistemi

 

Ferretti Grubunun Mühendislik Departmanı ile Ürün Strateji Komitesinin işbirliği ile ortaya çıkmış olup, bu mimar Filippo Salvetti ile birlikte tasarlanan dış mekanın ortaya konulması için oluşturulan ilk Ferretti Yatlarıdır. Diğer yandan iç mekanlar Grubun kendi mimarları ve tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır. İnovatif bir gelişim sürecinin bir parçası olarak Ferretti Yatları 670, 2016 ve 2017 yıllarında piyasaya sürülen modellerin (Ferretti Yatları 450, 780, 850 ve 920) belirli özellikleriyle birlikte bazı önemli yeni özellikleri biraraya getirmektedir.Buna yat sahiplerine ve misafirlerine birlikte olmanın ve bağımsızlığın mükemmel karışımını sunan iç ve dış mekanların göze çarpan optimizasyonu dahildir. Ferretti Yatları 670, 67 fit (20.24 metre) ölçüsündedir fakat daha büyük yatlarda tipik olarak görülen bir kaç çözümü de içermektedir. Bu tasarım yaklaşımı yatın yerleşiminden açık olarak görülmekte olup, alt güvertedeki standart 3 kabin konfigürasyonu veya 4 kabinli versiyonu ile sağlanabilmektedir. Tasarım esaslı ve özenli olup yata şık ve sportif bir görünüm veren net ve gerilmiş çizgilerle karakterize edilmiştir ve bunlar yakın zamanda üretilen tüm Ferretti Yatlarının tipik özellikleridir.

 

DIŞ MEKANLAR

 

Kıç kısmında 3.45 m yardımcı jet botunu alabilecek olan ve H+B dikey bot kaldırma kapasitesi bulunan büyük yüzer bir platform bulunmaktadır. Bu alanda dikkat çeken özellikler arasında iki depolama bölümü bulunmakta olup, bunlardan biri üst kısımda ve diğer kıç sofa bölümünün alt kısmında bulunmaktadır. Bunların ikincisinde bir deniz aracı bulundurulabilir.

 

Diğer yandan dış ön kısım, alan optimizasyonu açısından etkileyici bir inovasyon sergilemekte olup, tamamen bimini üst ile kapatılabilecek olan ve birbirine bakan üç mekan sofasından oluşan geniş bir oturma alanı içermektedir. Talep üzerine yan sofaların hizasında birbirine bakan iki yemek masası konulması mümkün olup, bunlar ayrıca rahatlama alanlarına dönüştürülebilir ve tüm alan büyük bir güneşlenme yerine dönüşebilir.

 

24 m2 olan geniş kaptan köprüsü sınıfının en geniş olanıdır ve serbest duran mobilyalarla döşenebilir ve orta alanda sol kısımda C şeklinde sofa ve yemek masası bulunan bir eğlence alanına bakan tam donanımlı bir bar bulunmaktadır. Öne gidildiğinde sol tarafta ikinci bir kontrol istasyonu görülebilir ve sonra çok büyük olan ve denize bakan bir deniz yatağı bulunmaktadır. Bu kaptan köprüsü için Ferretti Yatları 3 farklı yerleşim sunmaktadır ve bunlar standart açık versiyon, kurulu bimini üstü ile uydu sistemleri için koruyucu çubuk bulunan bir versiyon ve son olarak sert tavanlı versiyondur.

İÇ ALANLAR VE TEKNOLOJİK İNOVASYON

 

Kokpitteki camdan bir kapı ana güverte holüne açılmakta olup, burada iki tane güzel sofa bulunur ve bunlar Zimmer+Rohde kumaşı ile döşenmiştir ve orta kısımda kahve masaları yer almaktadır. İlerideki yemek alanında çekici açık planlı mutfak ve yemek masası bulunmaktadır. Mutfaktan sonra dümen dairesi yer almakta olup, burası Ferretti Yatları 780, 850 ve 920 gibi daha büyük modellerde uygulanmakta olan inovatif çözümden ilham alınarak Naviop-Simrad yapısı ile entegre edilen üstün teknik alan ile donatılmıştır. Bu uzunluktaki sınıf için ilk kez tekli inovatif çoklu ekranlı arayüz entegrasyonu tüm ana fonksiyonların gözlenmesine imkan vermektedir ve bu sadece ana dümen dairesi için geçerli olmayıp kaptan köprüsü için de geçerlidir.

 

XENTA ile işbirliği neticesinde geliştirilen üstün elektro-hidrolik direksiyon sistemi, daha önce Ferretti Yatlarının 780 modelinde görülen özelliği tekrarlamaktadır. Sahip olduğu pek çok avantajlar arasında dümenin çok kolay idare edilmesi ve her tür deniz koşulunda ve yüksek hızlarda dönerken azami verimlilik olması sayesinde daha fazla kontrol konforu yer almaktadır. Dümen sistemi üstün kumanda kolu pakedi ile entegre edilebilir ve buna dinamik ve etkili bir seyahat denetimi için HAVUZLAMA ve YEKE/SEFER fonksiyonlarını içeren güçlü orantılı itici eklenmektedir. Şaft hattı tahrik sistemi için inovatif dinamik bir konumlandırma sistemi de (DPS) mevcuttur.

 

Sancağa doğru ilerlendiğinde harici bir yürüme alanından köprüye direkt erişim sağlayan bir kapı bulunmaktadır. Alt güverteye doğru olan adımlarda saklı olarak ilave istif kompartımanı şeklinde kullanılabilecek bir alan bulunmaktadır.

 

Güverte altında yat sahipleri 3 veya 4 kabinli yerleşimi seçebilirler ve bu da bu modelle elde edilen alanın üstün kullanımını ortaya koymaktadır. Bunlardan ilki 3 kabin ile teknenin ortasındaki Master Kabin süitini sunmaktadır ve buna toplam 18 m2 alan olarak, sahip olan kişinin özel alanını ikiye katlayacak bir alan da dahildir. Yatak odanın ortasında bulunmaktadır ve bunun arkasında kıç tarafına doğru kapı tarafında gömme dolap bulunmaktadır ve sancak tarafında büyük bir banyo yer alır. Bu yerleşim motor odasından gelen gürültülere karşı daha iyi ses yalıtımı sağlar ve bu da bu tasarımın bir başka önemli avantajıdır.

 

Yat sahibinin kamarasının yanındaki bölümü dördüncü bir kamara veya çamaşır odasına dönüştürme seçeneği de vardır. Sancak tarafında çifte kamara vardır ve ön güvertede VİP kamarası yer alır. Bunların ikisinde de banyo ve ayrı duş yer almaktadır. Alt güvertede de banyosu olan bir mürettebat kamarası bulunmaktadır. Bu kıç tarafının en ucundadır ve kokpite buradan kurulu merdivenle kolayca erişilebilir.

 

İç mekanlar için tersane açık ton ve renklerden ilham alınan versiyonla birlikte daha koyu versiyonu sunmaktadır. Birinci ünitenin tarzı lineer modüller, ahşap şeritler ile kontrast oluşturan açık ve koyu tonlar ile karakterize edilmiştir. Kıymetli ahşap malzemeler bolca kullanılmış olup, tavanlar ve zeminler için opak yüzeyler ve mobilyalar için perdahlı olanlar kullanılmıştır. Güvertelerin altında tekne bölmelerinde ceviz materyallerini, hem perdahlı hem opak olak şeritli ahşap döşemeleri, lake yüzeyleri ve nubuk döşemeleri bulabilirsiniz. Yataklarda, çekmecelerde ve kitap raflarında incelikli deri etkisi gözlenebilir.

 

 

Holdeki birkaç metalik unsur ile tekne sahibinin süitindeki bronz-cam detaylar çekici görsel etki yaratmaktadır. Boşluk alanlarında Florim tarafından Calacatta Gold’un cömert kullanımı görülmektedir. Teknede kullanılan lüks tasarım markaları arasında Lealpell, Dedon, Disenia, Casamance ve Perennials da yer almaktadır.

 

Ferretti Yatları 670 ayrıca özellikle Asya-Pasifik pazarı için tasarlanan özel Tai He Ban versiyonu ile de sunulacaktır ve bu versiyona güverte altındaki mutfak ile ana güverteye eklenen yuvarlak masa da dahil olacaktır.

 

 

MOTORLAR

 

Ferretti Yatları 670, 1200 mHP oranındaki ikiz MAN motorları ile donatılmış olup, bunlarla 32 knot azami hıza ve 28 knot seyir hızına ulaşılabilmektedir (başlangıç verileridir). Alternatif olarak MAN 1000 mhp motorları da mevcuttur. Talep üzerine iki cayroskopik stabilizör içeren stabilizasyon pakedi seyir halindeyken veya rıhtımdayken en üst düzeyde sabitliği temin etmektedir.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.