• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Nisan 16, 2019 8:03 am

FERRETTI YACHTS 720: DENİZDE VİLLA KONFORU

FERRETTI YACHTS 720: DENİZDE VİLLA KONFORU

Forli Tersanesi’nin en yeni eseri 2019 yazında tanıtılacaktır.

 

Kendini evde ya da villada hisseder gibi güvertede olmak: Ferretti Yachts 720, tasarımın, mobilyaların ve detayların kalitesine titizlikle dikkat çekerek, lüks, konfor ve memnuniyetin benzersiz bir deneyimini meydana getirmektedir.

 

Stilistik seçimlerdeki estetik ve duygu, yenilikçi mekânsal organizasyon ve görkemli çok yönlülük, tümü her zaman markanın münhasır ve rafine edilmiş mirası olan denizcilik şıklığını temsil eden bayrağın kapsamındadır.

 

İlhamların eklektik ve başarılı bir kaynağı olan yeni proje, 2018 Cannes’daki Yat Festivalinde hali hazırda çok büyük bir sıçrama yapmıştır ve aslında birinci ünite etkinlik sırasında satılmıştır.

 

Ferretti Grubu’nun Ürün Stratejisi Komitesi ve Mühendislik Departmanı tarafından birlikte hazırlanan Ferretti Yachts 720, Ferretti Group’la işbirliği halinde olmak üzere mimar Filippo Salvetti tarafından tasarlanan bir dış cepheyi ortaya çıkaran ikinci projedir. Diğer taraftan, iç tasarım ise Grubun kendi mimarları ve tasarımcıları tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Ferretti Yachts filosunun imzası haline gelen sportif ve uyumlu çizgileriyle göz alıcı aerodinamik tasarımdan başlayarak, her biri stil ve konfor açısından öncü haline gelen Ferretti Yachts 670, 780, 850 ve 920’nin gelmesiyle son üç yılda tamamen elden geçirilen sayısız unsur hemen dikkati çekmektedir. 73,4 fit uzunluğa (22,30 m) ve 18,4 fit genişliğe (5,60 m) sahip olan Ferretti Yachts 720, bu ebattaki bir tekne için son derece yenilikçi olan bir dizi fonksiyonel ve modaya uygun çözüm sunmaktadır.

 

Teknedeki deneyim, benzersiz konfor seviyeleriyle dikkat çekerek, tekne sahiplerinin; yatlarını gerçek bir yüzer villaymış gibi keyfini çıkarmaya, yeni bir konsepte ya da yaşama dalmaya, denizde tam bir refaha sahip olmalarına olanak tanımaktadır.

 

DIŞ KISIMLAR

 

Son modellerde uygulanan inovasyon (yenilik) sürecine paralel olarak, dış kısımlardaki ileri alan; geniş, yer değiştirilebilir yaşam alanları bakımından öne çıkmaktadır. Karbon fiber ve kompozit malzemeler bakımından cömert olan 30 m2’lik güverte köprüsü (ana kumanda yeri) 3 farklı versiyonda mevcut olan tavanla üst üste yerleştirilmiştir: Bunlar sabit pencere, yerleşik bimini veya ayarlanabilir panjurlardır. Denizde, üstü açılabilir şezlonglar ve bol miktarda depolama alanı bulunan gerçek bir teras olan kıç tarafındaki yüzme platformu, 3.95 metre uzunluğa kadar olan bir filikayı barındırabilmektedir.

 

İÇ MEKÂNLAR

 

Ferretti Yachts 720’nin iç mekanları, markanın damgası haline gelen bu refah ve ev konforu kavramlarını kusursuz bir şekilde bir araya getirmektedir. Geniş bir açık plan sahası üç bölgeye ayrılmıştır: Yaşam alanı yüz yüze iki geniş kanepeye sahiptir ve bu boyuttaki bir yat için dikkate değer bir derecede konfor sunan yükseltilmiş yemek alanından ayrılmıştır. Ön güvertede, XENTA ile ortaklaşa geliştirilen Naviop-Simrad LOOP sistemleri ve elektro-hidrolik direksiyon sistemiyle entegre dümen istasyonu bulunmaktadır. Alt güverte 4 kabinli bir düzene sahiptir. Tekne ortasında 20 metre karelik geniş bir alana sahip olan tekne sahibinin full-beam süiti yer alırken; sancak tarafı ise aynı zamanda bir gündüz bölümü olarak çift kısım haline gelebilen bir banyoyu paylaşan ayrı yataklara sahip iki adet çift kişilik kabini barındırmaktadır. En-suite banyo ve ayrı bir duş içeren VIP kabini ileride konumlanmıştır. Ferretti Yachts 670 modelinde olduğu gibi, tekne sahipleri iç dekorasyon için çok farklı mobilya çözümleri ve renk paletleri bakımından olmak üzere iki stil arasından seçim yapabilmektedir.
Ferretti Yachts 720 ayrıca, özellikle güvertelerin altında bir servis mutfağı ve ana güverte üzerinde yuvarlak masa bulunan bir yemek odasını içeren Asya Pasifik pazarına yönelik olarak tasarlanmış özel Tai He Ban versiyonunda da sunulacaktır.

Firma Bilgileri

DENTUR TURIZM VE YATCILIK TICARET A.S.
+ (90)-212-2750755 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.