• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Aralık 6, 2019 6:57 am

Ferretti Yachts 920 PURE: TAM EVDEYMİŞİZ HİSSİNİ UYANDIRIYOR

Ferretti Yachts 920 PURE: TAM EVDEYMİŞİZ HİSSİNİ UYANDIRIYOR

Yeniden tasarlanmış olan maksi Flybridge, mükemmel ihtişamı ile, görkemi, stil ve konfor ile “Pure” adının kaynağı olan otantik marka değerlerini ifade ediyor ve “TAM EVİM GİBİ” felsefesini sunuyor…

 

Evde olduğu gibi, klasik hatlar ve konfor ile seyrin görkem ve stil zevkini maksimize eden bir model: Cannes Yat Festival’inde, lanse edilen ve yeniden stillendirilmiş olan, “Ferretti Yachts 920 PURE”ın ta kendisi.

 

 

Proje felsefesi, yeni kampanyanın, 50 yıldır silinmez, mükemmel zamansız Ferretti Yachts stilini ve “tam evdeymişiz” konforunu yansıtıyor. Plan ve teknik karakteristikler, sportif ve dinamik profili ile derhal etkileyici olan maksi Flybridge (Tam Boy: 28,49 metre) için aynı kalıyor. Ferretti Grubu’nun Proje Strateji Komitesi ve Mühendislik Departmanı arasındaki iş birliğinin meyvelerinin sonucu olarak, “Ferretti Yachts 920 PURE”, daha temiz, daha yumuşak olan ve daha da önemlisi, daha sade ve daha rafine edilmiş malzemelerin kullanıldığı iç mekanların, yeni hatları ile ortaya çıkıyor. Sonuç şu ki, refahın rakipsiz hissini sunan yat, seyir altında, tüm alanlar boyunca, misafirlere eşlik ederek, deniz üzerindeki villa oluyor.

 

İÇ MEKANLAR

Yeni malzemelerin ve kumaşların sıcak renkleri, yat üzerindeki atmosferi, her zamankinden daha samimi karşılar hale getiriyor. Beyaz lake tavanlar, kum detaylı, sepya renkli, açık renk mermerli, güzelce beyazlatılmış meşe zeminleri deri döşemeli mobilya ile güzel bir uyum sağlıyor. Gerekli ve rafine edilmiş, daha azaltılmış sayıdaki malzemelerin seçimi, iyi bilinen tasarımcı tarafından tasarlanmış mobilya ile kromatik bir harmoni hayat buluyor.

 

ANA GÜVERTE

Tamamen Minotti tarafından donatılmış olan, güzelce beyazlatılmış parke zeminli lobi:

Kumaş üzerinde açık renk ve koyu renk gölgeli etkisini yaratan özel melanj etkisi hususiyeti gösteren kord renkli “Alexander” koleksiyonundan olan L-şekilli kanepeden, 50’lerin klasik tasarımını yansıtan “Prens koltuğuna kadar, mükemmel bir şekilde uyuşuyor; ayrıca, Damier Osmanlı ile  yontu bezemeli” bir kahve masası ile tamamlanıyor:

 

Yin & yang bağlantıları gibi, rafine edilmiş ve modern şekilde, Shields yatın iki kenarını birleştiriyor, bunun özel silindirik şekli, iki ofset yarım daireleri karakterize eden, bir siyah ve beyaz oyunu yaratıyor. -Dışı Kum veya Açık Bronz, içi Pewter-boyalı alüminyum yapılı dumanlı gri cam üstlüklü “Waves” kahve masası, kontrastların ve gölgelerin oyununu anımsatarak, okyanus dalgalarının inişli çıkışlı doğrudan ve angaje olmuş referansı.  Büyük bir yan kapı ile iç mekanlara açılan Yemek salonunda, özellikle yapılmış sade hatları olan, sipariş üzerine yapılmış olan mobilya kapılarının paslanmaz çelik kapılarını aksettiren parlak krom tabanlı “Catlin yuvarlak masası”, kendisini çevreleyen, melanj külle donatılmış sekiz adet Aston Yemek sandalyeleri eşliğinde, formel zerafet ve konforunun mükemmel uyumunu yansıtıyor.

 

“Ferretti Yachts 920 PURE”’de, önceki modellerinde olduğu gibi, teknenin yükseltilmiş baş kısmı, ana güverte üzerinde, geniş-gövdeli Master süiti’nin tanıtılmasına olanak sağlamış. Yeni bir konfor ve zarif hatlar vermek amacıyla, yatak, tamamen yeniden tasarlanmış. Yatak, açık-renkli deri apresi üstlüklü damarlı cevizden mamul yapıyla desteklenmek suretiyle, yatak, yastıklar ve yatak başlığı için kullanılan gri gölgeli Minotti kumaşları ile zenginleştirilmiş. Yatak üzerindeki büyük bir ayna, kabinin cömert boyutunu vurguluyor. Gömme-aydınlatmalı ve tamamen çıkarılabilir ayakkabılıkla ferah elbise odası ve okyanus mavisi rengindeki Minotti Felsefeli kanepe ve dışarıdaki harika manzaralı büyük pencerelerden hayran kalınabilen berrak Deniz manzarası çağrışımı ile donatım tamamlanmış. Renkler dahil, kitap raflarından ve tüm mobilyalardan örtülere ve yatak takımına kadar, her şey Gentili&Mosconi tarafından dikkatle çalışılmış.

 

Geniş banyo, baş güvertede, hafifçe alçaltılmış seviyede konumlanmış ve baş, duş ve büyük aynalarla donatılmış küvet alanından müteşekkil üç bölüm halinde düzenlenmiş. Tüm banyo, gömme küvetlerden duş perdelerine ısıtılmış zemine kadar, yatın tüm diğer alanlarını yansıtan açık renkte zarif mermer ile kaplanmış.

 

Güvertenin merkezi kısmı, güvertedeki akışı kontrol ediyor. Sola doğru, kilere erişim yer alıyor, buradan, dümen dairesine veya dış yürüme yoluna kadar gidebiliyorsunuz. İleriye doğru devam ederek, ilk teknik ve sistem kontrol alanına geliyorsunuz, bunun arkasında, aşağı doğru, mürettebat kamaralarına giden merdivenler yer alıyor. Sancak tarafa, büyük depolama alanlı ve gündüz tuvaletli alt güverteye erişim mevcut; gök ışığıyla aydınlatılan bir aynalar duvarı ve deri ile çerçeveli parke merdiven boşluğu, en güzel malzemeleri karakterize eden alt lobiye gidiyor: Kabin perdeleri için deri, çelik ve Zimmer&Rohde duvar kaplamaları seçilmiş.

 

ALT GÜVERTE

Alt güvertenin misafir alanı, üç adet büyük kabin’e sahip:

Master Kabin olarak adlandırılmaya değer bir adet arka ana kabin, iskele tarafta bir adet ikinci VIP süit ve tek yataklı konforlu bir üçüncü kabin, uyma alanını tamamlıyor. Bu kabinlerdeki ve banyolarındaki donatımlar, kendi spesifik uyarlamaları ile, Master kabininde kullanılan grafit-rengi Kabuki kumaşlı Minotti yatak başlıkları dahil, üst güverte ile aynı malzemelerin ve renklerin etkileşimi hususiyetini gösteriyor. Mürettebata özel önem gösterilmiş: çamaşır yıkama alanlı yemek odasına ilaveten, Kaptan, özel bir kabinin zevkini çıkarabilir ve mürettebat, ayrı duşlarla donatılmış ortak banyolu iki çift kişilik kabinde ağırlanabilir.

 

DIŞ MEKANLAR

Dış mekanlar, dinlenme ve hem gömme hem de ayaklı lüks mobilyalar için etkileyici bir miktarda alanlar sunuyor; ayaklı olanlar, İtalyan Mobilya markası olan Roda imalatı. Baş alan, bu ölçekteki Ferretti Yatları üzerinde, şimdiye kadarki en büyük alan. Güneşlenme minderleri bir geçiş yolu ile bölünmüş- iki adet, başa bakan ve bir çift, sırtlıkları ayarlanabilir minderler ile donatılmış. Bu, talep üzerine, bir güneş tentesi ile korunabilen ve gölgelenebilen kahve masaları ile tamamlanmış büyük bir dinlenme odası yaratıyor.

 

Flybridge özellikle arka taraftaki merkezde dinlenmeye adanmış- panoramik bir güverte. Yemek salonuna ve dümen dairesine bakan açılabilir bir tavanla kaplanmış. Aşağıdaki bar ünitesi, her tekne sahibinin spesifik ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir bu Roda’nın Harp 350 çizgisi hususiyetlerini gösteriyor. Işık, iç mekanların doğal renkleri, tüm dış mekan donatımlarında tekrar yansıtılıyor. Ferah yemek alanı, Light Pier koleksiyonundan, üstü, süt-beyazı perdahlı borulu çelik ayaklar ile kombineli, tik ağacı bir masa içeriyor. Yemek salonu, Piper çizgisinden, tik ağacı oturaklı, beyaz alüminyum profil yapılı versiyonlarından sekiz adet konforlu sandalye ile tamamlanmış. Kıç alan, ayarlama sürekliliğinde, Piper koleksiyonundan diğer elemanların hususiyetlerini gösteriyor: L-şekilli modüler bir beş-oturaklı kanepe ve beyaz kumaştan, bir puf merkezi bir kahve masası, iki güneş şezlongu, tümü, açık renk tik ağacı ve süt-beyazı bir metal yapılı.

 

Kokpit, bir güneşlenme minderi olarak veya tik ağacından yapılmış yemek masasının koltuğu olarak çok amaçlı kullanabilen bir koltuk sunuyor; buna ayrıca Roda’nın Piper koleksiyonundan Ferretti logolu, örgülü bir sırtlık ile karakterize edilmiş beş adet tik sandalyesi eşlik ediyor.

 

Kıç tarafta, garaj kapısı ve yüzme platformunu hareket ettirmek için kullanılan meşhur Hidrolik Platform bulunuyor; bu sistem, misafirlere ferah bir plajın tüm konforunu sunuyor ve mürettebatın, 4 metreye kadar uzunluktaki bir şişme botu kullanabilmelerini sağlıyor.

 

Firma Bilgileri

DENTUR TURIZM VE YATCILIK TICARET A.S.
+ (90)-212-2750755 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.