• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Kasım 27, 2018 11:29 am

Yerli tekne üreticisi Alen Yacht geleneksel denizciliği “en gelişmiş” tekne yapım teknolojisiyle harmanlıyor

Yerli tekne üreticisi Alen Yacht geleneksel denizciliği “en gelişmiş” tekne yapım teknolojisiyle harmanlıyor

Temelleri 2007 yılında atılan Alen Yacht yerli bir tekne üreticisi. Kurulduğu günden bugüne 57 tekne teslimi yapan Alen Yacht, bu teknelerin sekizini Türkiye’ye diğerlerini ise Avrupa’ya üretmiş. 15 yıldır marin sektöründe faaliyet gösteren Alen Yacht Fransa’da okurken hobisini işe dönüştüren Alp Özcan tarafından kuruldu.

 

Amerika, Karayipler, Orta Doğu ve Rusya gibi birçok yabancı müşterisi bulunan AlenYacht’ın en önemli pazarını Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda, Rusya, Amerika, Karayipler, Lübnan, Ürdün, Dubai gibi ülkeler oluşturuyor. Şu an Alen 45, Alen 55, Alen 68, Alen 75 olarak toplam dört adet tekne modeli mevcut. Boyutları ise 13.70M – 21.80M (45ft – 70ft) arasında değişiyor. Alen Yacht’ın tüm modelleri 2-3 günlük cruising yapmaya elverişli.

 

“Fonksiyonel ve benzersiz olması, en önemlisi de alıcının ihtiyaç ve isteklerini karşılaması, kişiye özel üretimin vazgeçilmez kuralı” Alen Yacht’ın mottosu.

 

Kısa sürede Avrupa’da başarıyı yakalayan Alen Yacht’ın  Güneydoğu Fransa’da St. Tropez’de satış ofisi ve tersanesi bulunuyor. 2 bin metrekarelik tersanede kendi teknelerini üreten firma aynı zamanda farklı teknelerin bakım ve onarımını gerçekleştirmekte.

 

Türkiye’de ise 15’i idari olmak üzere toplam 60 kişilik bir ekibi ile 5 bin metrekarelik üretim tesislerinin yer aldığı Tuzla Aydınlı Fabrikası’nda üretim sağlanıyor. Kompozit tekne üretiminde en gelişmiş teknolojilerden olan infuzyon teknolojisi kullanan Alen Yacht üretimin %90’ını kendi bünyesinde gerçekleştiriliyor.

 

              

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.