• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Eylül 16, 2020 7:36 am

Güneş Özkalay: Agantur Olarak Yatlarımızı İnşa Ederken 35 Yıllık Deneyimimizle Hareket Ederiz

Güneş Özkalay: Agantur Olarak Yatlarımızı İnşa Ederken 35 Yıllık Deneyimimizle Hareket Ederiz

Uzun yıllara dayanan tecrübelerini işlerine yansıttıklarını ifade eden Agantur Üretim MüdürüGüneş Özkalay, “Agantur olarak tatlarımızı inşa ederken 35 yıllık deneyimimizle hareket ederiz” diyor.

Uzun yıllara dayanan tecrübelerini işlerine yansıttıklarını ifade eden Agantur Üretim Müdürü Güneş Özkalay, “1985 yılında Bodrum’da kurularak hizmet vermeye başlayan şirketimiz pek çok teknenin imalat, bakım-onarım, ithalat-ihracat, tadilat, tasarım, mühendislik, danışmanlık işlerini başarı ile tamamlamıştır. Bodrum’da sayısız ilklere imza atan, müşteriye özel tekne imalatında haklı bir üne kavuşarak, marka olan şirketimizin inşa ettiği tekneler; Meksika Körfezi’nden Maldiv’lere kadar pek çok denizde seyir yapmaktadırlar. Şirketimiz, 3 bağımsız hangarda (50mx20m) geleneksel Gulet’lerin yanı sıra; sac, alüminyum, ahşap ve kompozit (infüzyon ve el yatırması) teknelerin imalatlarını yapmaktadır.  3 Akslı CNC, ağaç kurutma fırını ve kalibre makineleriyle yenilenen mobilya atölyesinde, yat mobilya imalatının yansıra exclusive rezidans’lara da lüks mobilya hizmeti vermektedir. Agantur, şu ana kadar, ABD, İtalya, Yunanistan, İngiltere, Cebelitarik, Guernsey, Malta, Cayman Adaları, Hollanda, Fransa, Almanya, Virgin Adaları, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Maldiv’lere birçok yat ihraç etmiştir” dedi.

Yaptığımız İşin Müşteriden Önce Bizim İçimize Sinmesi Gerekiyor

Agantur Üretim Müdürü Güneş Özkalay şu bilgileri verdi: “İmal ettiğimiz teknelerin her aşamasında, bizim için önemli olan müşterimizden önce yaptığımız işi bizim beğenmemiz ve içimize sinmis olması.  Tersane olarak farkımız gemi inşaa mühendisi, makine mühendisi, yat designer ve iç mimardan oluşan bir aile şirketi olmamız, design ve imalatta aktif olarak yer alıp ve kendi mesleklerimizi icra etmemiz.  Her birimiz en iyi bildiğimiz işi yaparken tabii ki ortaya çok daha sahiplenilmiş, her köşesi aşkla ve keyifle yapılmış bir sanat eseri çıkıyor.

Güven ve Verilecek Garantiler Konusunda Rakiplerimizden Farklıyız

Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de bazı sorunlar var tabii ki. Bunların başında pazarlama ve güven sorunu geliyor.  İşçilikte Avrupa’nın iyisi ile aynı kulvarda bulunurken,  fiyat konusunda cazip olmamız bize büyük şans tanımakta.  Ancak güven ve verilecek garantiler konusunda rakiplerimizle aynı kulvara girmemekteyiz.

İşçiliğimiz Çok İyi, Fiyatımız Cazip

Mega yat deyince sertifikasyonlar, denetleme kuruluşları ve bu kuruluşların kuralları en ağır şekilde devreye giriyor.  Bu nedenle de kullanacağınız malzemeler dünya standartlarında ya da dünya markaları olmak zorundalar, bu da su demek oluyor, Avrupa veya Amerika’daki bir tersane hangi ürün ve markaları kullanıyor ise biz de onları kullanıyoruz.  Bizi cazip kılan işçiliğimizin artık Avrupa’nın iyi tersaneleri seviyesinde olması ve onlara kıyasla fiyatımızın ucuz olması.

Tamamen müşteri istekleri doğrultusunda üretim gerçekleştiriyoruz

Dünyanın ilk 1.500 kişi kapasiteli yüzen diskosu tersanemiz tarafından tasarlanıp imal edildi ve 21 yıldır hizmet veriyor.  Bahsettiğimiz gibi, tamamen müşteri istekleri doğrultusunda deyim yerindeyse kişiye özel lüks oyuncak üretiyoruz.  Dünyanın birçok ülkesinde sahibiyle özdeşleşmiş, onların hayali olan teknelerimiz bulunuyor.  Hiçbirinin dünyada bir eşi benzeri yok bu da müşterilerimizi çok mutlu hissettiriyor.  Çok uzun bir sure Birleşik Arap Emirlikleri’ne iş yaptık, 3 farklı şeyh için yaptığımız tekneler bizim için inanılmaz bir tecrübe oldu.  Tasarımı tarafımıza ait olan 55m J Class bir projemiz ve German Frers tasarımı ahşap 35m. yelkenli proje üzerinde çalışmaktayız.

Tersane Olarak Tasarım Departmanımızın Bulunması Önemli Bir Avantaj

Tasarım bizim işimizde çok önemli bir konumda bulunuyor. Her müşteri kendi dünyası, zevkleri, istekleri ile gelir tersanemize… Bizi de haliyle onların hayalleri yönlendiriyor.  Birtakım müşteriler zaten kafalarında hangi tasarımcı ile çalışacaklarını seçmiş olarak geliyorlar.  Bizim tersane olarak tasarım departmanımız olması büyük bir avantaj, birçok müşterimize inhouse olarak tasarım hizmeti de veriyoruz.  Genel olarak müşterilerimizin aklındaki, daha önce hiç yapılmamış olanın sahibi olmak, bu nedenle tasarımın yeri gerçekten çok önemli.”

ÖZEL HABER

Ahmet Doğan-YACHT LIFE &TRAVEL

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.