• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Aralık 8, 2018 6:44 am

Harken® CLR ™ Mooring Winch, 2018 DAME – Design Award’de ödül aldı!

Harken® CLR ™ Mooring Winch, 2018 DAME – Design Award’de ödül aldı!

Harken® CLR ™ Mooring Winch, bu yıl Amsterdam’da gerçekleşen dünyanın en büyük  Denizcilik Ekipmanları Fuarı METSTRADE’de sergilendi.

 

Denizcilik Ekipmanları Fuarı METSTRADE’de düzenlenen  2018 DAME – Design Award’de Harken® CLR ™ Mooring Winch, Güverte Ekipmanı, Yelken ve Arma kategorisinde en iyi ürün ödülünü kazandı!

 

Hem yelken hem de güç tekneleri için CLR, daha önce hiç görülmemiş geometri ve mekanik özelliklere sahip gömme-istifleme güverteye monteli bir vinç.

 

Güvertenin tamamen altında yer alan CLR, önceki pazar liderlerine göre ihtiyaç duyulan yatay alanın %40 ve dikey alanın %50’sinden daha az bir alanı kaplıyor. Bu da, deniz mimarlarına güverte alanı altında daha kullanılabilir bir alan sağlar.

 

CLR, benzeri görülmemiş vinç tambur geometrisini kullanıyor. Beş ayrı alüminyum sütun, bir orta eksen etrafında birlikte dönüyor. CLR, düşük ışık bağlama durumlarında kullanmak için her sütunun altındaki dahili LED ışıklarını da kullanıcılarına sunmaktadır.

 

Harken 13.7 m -18.2 m arası tekneler için 600 kg maksimum çekme kuvveti ve 18.2 m – 27.4 m arası tekneler için ise 1200 kg. maksimum çekme kuvveti olmak üzere CLR’nin iki versiyonunu üretmektedir.

 

Denizcilik Sektörünün güvenilir şirketlerinden Denpar Makina, Harken’in  Türkiye Distribütörlüğü’nü yapıyor.

 

Kuruluş döneminden bu yana ürün gamını hızla genişleterek pek çok lider markanın ürünlerinin Türkiye pazarında yer bulmasını sağlayan Denpar Makina, bugün kendini sürekli geliştirme felsefesi ile hareket etmektedir.

 

Tekne dengeleme sistemleri, su jetleri, klimalar ve soğuk odalar, yelken vinçleri ve ekipmanları, güverte vinçleri, pasarellalar ve çeşitli kapılar, tatlı su yapıcıları, su altı aydınlatma sistemleri, özel pervaneler ve akıllı denetim sistemleri gibi kategorilerdeki ürünleriyle dünyaca saygın pek çok marka Denpar kataloğunda yerini almaktadır.

 

Firma Bilgileri

Denpar Makine San. ve Tic. A.Ş.
0216 693 3535 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.