• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Mart 25, 2020 2:29 pm

HIRVATİSTAN’DA YELKEN TATİLİ

HIRVATİSTAN’DA YELKEN TATİLİ

Bir yelken tatilinin tadını çıkarmak için en popüler ve heyecan verici yerlerden biri Hırvatistan.  Muhteşem Dalmaçya kıyı şeridi ve keşfedilecek birçok adasıyla, özellikle Dubrovnik ve Split’in popüler ve dünyaca ünlü limanları arasında pek çok rota seçeneği mümkün. Şimdi gelin bu rota seçeneklerini birlikte inceleyelim.

Split’ten çok uzak olmayan Solta Adası’nda bulunan Sesula Koyu, yerel balıkçılık, zeytinlikler ve üzüm bağlarını keşfedebileceğiniz güzel, sakin bir koy. Teknede dinlenmek ve yüzmek için huzur ve sükunetten faydalanırken, daha fazlasını keşfetmek için kano veya raket tahtaları teknenizde sizi bekliyor olacak. Akşam yemeğinden önce güzel bir gün batımı yaşamak ve Adriyatik’in muhteşem tonlarını izlemek için teknenizin güvertesi hazır!

Palmizana Körfezi’nin muhteşem manzarası ve sahil barları, kısa bir yüzme molası için pastoral bir demirleme yeri olan Pakleni Adaları...Buradan sonra, seyahat planınızın bir parçası değilse, güzel Hvar’a bir deniz taksi ile geçiş yapabilirsiniz. Şık ve canlı Hvar kasabasında, tüm şehrin muhteşem manzarasına sahip eski bir kale göreceksiniz. Korcula Adası ziyaret etmek için harika bir yer. Dar Arnavut kaldırımlı sokakları olan bu ortaçağ şehrine uğramışken mutlaka yerel Posip şarabını deneyin ve St. Mark’ın katedralini ziyaret edin.

 

Mljet Adası ormanlar, üzüm bağları ve pitoresk küçük köyler, ormanlık bir Milli Park ve tuzlu göller sunuyor.  Sipan, başta zeytin ağaçları olmak üzere bitki örtüsü bakımından zengin küçük bir ada ve yat gezisi güzergahınızın bir parçası olarak ziyaret etmek için başka bir harika yer. Hırvatistan’ın kıyı şeridi boyunca 1000’den fazla ada ile sunabileceği çok şey var.

Bununla birlikte, Hırvatistan yat kiralamalarının popülaritesi nedeniyle, konuklar için en iyi oranda en iyi yat seçimini sağlayabilmek için erken rezervasyon yapmaları tavsiye ediliyor. Seyahat planlamaları ise konukların kişisel zevklerine ve tercihlerine göre yapılıyor. Örneğin; bazı insanlar doğa yürüyüşlerini veya mimariyi, tarihi kalıntıları, kasaba yaşamını ve yerlilere karışmayı tercih ederken, diğerleri farklı yerlerde yüzmeyi ve rahatlamayı tercih ediyor.

 

Hırvatistan’da Lüks Gulet Kiralama Önerisi: Sirena

 

Gulet Sirena, Dubrovnik, Hırvatistan merkezli güzel bir klasik ketch tasarım gulet.  28 metre uzunluğunda, 6 adet tam donanımlı klimalı kabini ile lüks bir gulet ve 14 kişiye kadar şık ve konforlu bir şekilde konaklama imkanı sunuyor. Kabinler zevkle tasarlanmış ve donanımlı 6 çift kabinden (ikisi de ranza vardır) oluşuyor. Ayrıca klima, TV ve müzik sistemi, internet ve bar alanı ile kapalı oturma ve yemek alanı sunan geniş bir salon bulunuyor.

Kıç güvertede açık hava yemek alanı ve konforlu bir oturma alanı var ve bu kısım Adriyatik Denizi’ni gezerken dinlenmek için mükemmel bir yer. Bu alanda aynı zamanda rahatınız için düşünülmüş gölgelikler var.

Geniş ön güvertede yastıklı şezlonglar ve kokteyl masaları olan bir oturma alanı mevcut.  Ayrıca, muz, ringo, SUP, kayık ve balıkçılık ekipmanıdahil olmak üzere zevkiniz için çeşitli su oyuncakları da Sirena’nın bünyesi dahilinde. Adriyatik bölgesinde gulet kiralamak isteyen gruplar veya çiftler için Sirena, misafirlerinin Hırvatistan sahil şeridi ve adaları boyunca büyülü bir gulet gezisine sahip olmalarını sağlamak adına mükemmel bir seçim.

Başlama limanı Dubrovnik ve Split olan gulet, isteğe göre Montenegro ve Kotor koyalarına da mavi yolculuk yapıyor.

 

Teknik Özellikler:

Sınıf:  Delüks

Genişlik:  7m.

Tasarım Tipi:  Gulet

Motor:  365 Beygir gücü Iveco 

Üretim ve Yenileme Yılı:  2007/2017

Maksimum Hız:  12 kts.

Temel Liman:  Dubrovnik – Hırvatistan

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.