• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Mayıs 21, 2019 2:37 pm

Holland America Line’nın Yeni Pinnacle Sınıfı Gemisi “Ryndam”

Holland America Line’nın Yeni Pinnacle Sınıfı Gemisi “Ryndam”

2021’de suya indirilecek gemi, şirket tarihinde “Ryndam” ismi ile tekrar inşa edilen 4. gemi. 

 

Bugün bilinen cruise seyahatinin temelini oluşturan firmaların başında gelen Holland America Line, bir sonraki Pinnacle Sınıfı gemisinin “Ryndam” olacağını açıkladı. Mayıs 2021’de suya indirilecek olan yeni gemi, şirket tarihinde aynı isimle tekrar inşa edilen dördüncü gemi olacak.

 

Ryndam, 99.500 gross tonluk ve 2.662 yolcu kapasiteli diğer kardeş gemileri Koningsdam ve Nieuw Statendam’a benzeyecek. Serideki üçüncü gemi olarak Ryndam, cruise sektöründeki en yüksek konuk tekrarlama oranlarından birine sahip olan Holland America Line ayrıcalıklarının yanı sıra, gelişmiş Pinnacle Sınıfı olanak ve yeniliklerine de sahip olacak.

 

Holland America Line’ın CEO’su Orlando Ashford yaptığı açıklamada; firma olarak, günümüz yolcuları için yenileşimi benimseyerek zamanın ötesinde bir cruise seyahatini yaşatıyoruz ve Ryndam adını 4. Kez tekrar bir gemimizde kullanarak şirketimizin benzersiz tarihini de yansıtmış oluyoruz. “100 yıldan daha uzun bir süre önce ilk Ryndam’dan en son zamana kadar, adaş gemileri misafirlerimiz tarafından çok sevildi. Bir sonraki Ryndam tarihimizdeki en dikkat çekici gemilerden birine yeni bir hayat verecek ”dedi.

 

İnşaat sürecinin resmi başlangıcını belirten Ryndam’ın çelik kesimi, 13 Mart 2019’da Fincantieri’nin İtalya Marghera’daki tersanesinde yapıldı. Bu, en son Aralık 2018’de suya indirilen Nieuw Statendam’ı teslim eden İtalyan gemi üreticisi tarafından Holland America Line için inşa edilen 17. gemi olacak.

 

Holland America Line’ın “Ryndam” adındaki Tarihi Gemileri

 

İlk Ryndam, 1923’te İngilizce hecelemeyi almadan önce “Rijndam” olarak 1901’den 1929’a kadar Holland America Line filosunun bir parçasıydı. 1927’de dünya gezisi yapan ilk Holland America Line gemisi oldu. İkinci Ryndam 1951’den 1973’e kadar hizmet verdi ve üçüncü son Ryndam 1993’ten 2015’e kadar hizmet verdikten sonra kardeş firma “P&O Cruises Australia”ya devredildi. Şu anda “Pacific Aria” olarak denizlerde yol alıyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.