• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Ekim 4, 2018 1:41 pm

İrem Yavaş Yazıcı: Biz tekne kullanımına yönelik özel olarak üretilmiş, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı yerli model ve tasarımlar sunmaktayız.

İrem Yavaş Yazıcı: Biz tekne kullanımına yönelik özel olarak üretilmiş, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı yerli model ve tasarımlar sunmaktayız.
  1. Merhabalar İrem Hanım, ilk olarak okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz?

 Lise eğitimimi Ted İstanbul Koleji’nde tamamladıktan sonra Lisans eğitimime Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde devam ettim. Lisans eğitimimin ardından çeşitli iç mimarlık ofislerinde görev aldım. Aile teknemiz Diamond’ın tik masa ihtiyacı sonrası piyasada uygun ölçüde, dayanıklı ve fonksiyonel bir masa arayışımız başladı fakat istediğimiz gibi bir ürün bulamadık ve bu sebeple ilk masamı tasarlamış oldum. Zamanla çevremizden gelen isteklerle her teknenin kendi ölçü ve yerleşimine uygun çözümler tasarlayarak devam ettim ve bu tasarımlar bugün sahip olduğumuz ürünlerin temellerini oluşturdu.  Yaklaşık altı aylık ürün tasarımı ve geliştirme sürecinden sonra 2017 yılında faaliyete geçen Mia Marin, bir sene içerisinde kendini geliştirerek devam ederek teknelere yönelik masa, sandalye ve çeşitli tekne aksesuarı üreten Türkiye’deki tek firma olmayı başarmıştır.

2. Mia Marin olarak verdiğiniz hizmetleri anlatır mısınız?

Şimdiye kadar tekne kullanıcıları masa, sandalye gibi tekne mobilyası konusunda yabancı üreticilerin sunduğu yüksek fiyatlı, standart ölçülerdeki basit modelleri kabullenmek durumunda kalıyorlardı. Alternatif aradıklarında ise yine pahalı ve özel isteklere cevap veremeyen ürünlerle karşılaşıyorlardı. Biz tekne kullanımına yönelik özel olarak üretilmiş, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı yerli model ve tasarımlar sunmaktayız. Bunun yanı sıra kullanıcıların farklı ölçü ve isteklerine göre çözümler üreterek onlara özel yaşam alanları yaratmaktayız.

3. Hizmet verdiğiniz ürünlerinizi kısaca tanıtır mısınız?

Teknelerde kullanılması gereken birinci sınıf malzemeden üretilen; çok fonksiyonlu, dayanıklı, az yer kaplayan ve depolama kolaylığı sunan masa, sandalye, şezlong ve çeşitli aksesuarlar başlıca ürünlerimiz arasında yer alıyor. Ürünler korozyona, yıpranmaya ve her türlü hava koşuluna, güneşe, ısıya, neme dayanıklı birinci sınıf Burma teak, 316 paslanmaz çelik, Qualanod sertifikalı alüminyum, Sunbrella ve Batyline kumaşlar kullanılarak üretilmektedir.

4. Kişiye özel tasarımlarınız bulunuyor mu?

Standart ürünler, her teknenin kendine ait farklı tasarım ve kullanım alanları bulunması sebebiyle kullanıcıya her zaman yanıt veremeyebiliyor. Bu nedenle kullanıcıların özel isteklerine, kullanım alanlarına, şekline ve ölçülerine yönelik tasarımlarla her tekneye özel çözümler üretmekteyiz.

5. 2019 planlarınız ve hedefleriniz neler?

 2019 için ilk ve en önemli hedefimiz tekne kullanıcılarının beğenisine sunabileceğimiz yeni ürünler tasarlayarak ürün çeşitliliğimizi geliştirmek. Teknedeki yaşamı en şık, kaliteli ve dayanıklı mobilyalarla konforlu hale getirmek bizim için değişmez bir hedef.
Bunun yanı sıra tamamı Türk tasarımı ve üretimi olan ürünlerimizi yurtdışı pazarına taşımak bizim için önemli. Son günlerde anlaşmalarını sağladığımız birkaç yurtdışı firmasıyla ihracatımızı gerçekleştirmek 2019’un en öncelikli hedeflerinden.
Ve Türk tekne üreticisi firmalarına çeşitli tekne, gemi ve deniz araçları projelerinde tekne mobilyaları konusunda çözüm ortağı olarak destek vermekteyiz. Önümüzdeki dönemde bu işbirliğini sürdürmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktayız.

6. Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son yıllarda ülkemiz deniz endüstrisinde oldukça önemli bir yer edindi. Yerli firmalarımızla dünya çapında sağladığımız bu başarıdan gurur duymaktayız. Bizim için de bir Türk markası olan Mia Marin’i yurtdışı pazarında ve yurtdışı fuarlarında tanıtmak en öncelikli hedefimizdir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.