• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Nisan 8, 2019 8:28 am

“Kuzey Ege’de Yeni Rotanız Burhaniye Marina”

“Kuzey Ege’de Yeni Rotanız Burhaniye Marina”

Son zamanlarda kapasite artışı ile gündeme gelen Burhaniye Marine, yat ve tekne sahiplerinin ilgisini çekmeye başladı. İlginin temelinde belediye işletmesi olmasından dolayı fiyatların uygun olmasının yanı sıra, Balıkesir-İzmir-Çanakkale kara yolu üzerinde bulunması, Edremit Koca Seyit Hava Alanına olan yakınlığı (Marina – Hava Alanı arası 10 km), güler yüzlü hizmet ve tekne sahiplerinin alternatif aramaları yatmaktadır.

 

Ayvalık’a 29 mil, Midilli’ye 37 mil, Bozcaada’ya 64 mil, Çanakkale’ye 91 mil, Çeşme’ye 93 mil, Kios’a 95 mil, Kuşadası’na 153 mil ve İstanbul’a 206 mil mesafede yer alan Burhaniye Marina Kuzey’de Kazdağları, Güney’de ise Madra Dağı arasında konumlanan Edremit Körfezi’nde bulunuyor.

 

Burhaniye’nin geleceğine yönelik çalışmaları Burhaniye  için hayata geçirdiklerini vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye’mizin kazanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İlçemizin geleceğini düşünerek ürettiğimiz ve uyguladığımız projeler kapsamında Yat Limanımızda 2016 yılından bu güne birçok yenilik yaparak liman kapasitesini artırdık,” dedi.

“Kuzey Ege’de Yeni Rotanız Burhaniye Marina” sloganı ile 70 olan bağlama kapasitesini yüzer iskeleler yaparak 160’a çıkardıklarını söyleyen Uysal,  “Marinamıza tekne sahiplerimizin kullanımı amacı ile duş ve tuvaletler yerleştirdik. Akdeniz usulü bağlama sistemi (med-mooring) kurduk. Eskimiş olan elektrik, su ve yangın hattını baştan aşağıya yenileyerek tüm teknelere elektrik su hizmeti verebilir hale geldik. Palamar botlar ve tecrübeli personeller ile palamar hizmeti vermeye başladık. Marinaya kartlı giriş sistemi kuruldu ve tekne sahipleri haricinde marina girişini engelledik,” dedi. Ayrıca 7/24 güvenlik hizmeti vermeye başladıklarını dile getiren Başkan Uysal, marinaya kamera sistemi yerleştirerek 24 saat kayıt almaya başladıklarını ve marina giriş çıkışlarında telsiz ile yönlendirme ve haberleşme sistemi kurduklarını sözlerine ekledi.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.