• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

HABER DETAYI

Ekim 25, 2018 7:31 pm

‘Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’ Bodrum Cup’a damgasını vurdu!

‘Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’ Bodrum Cup’a damgasını vurdu!
The Bodrum Cup, mavi yolculuğun saklı lezzetlerini günümüze ulaştıran “Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması” ve Levent Yüksel’in unutulmaz canlı performansıyla devam etti. Yarışmanın kazananları konser öncesinde açıklanarak ödülleri takdim edildi.

Amerikan Hastanesi’nin isim sponsorluğu ve Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğuyla gerçekleşen The Bodrum Cup’ın benzersiz etkinlikler, Yalıkavak Marina’da organizasyonun ruhu ve çıkış noktası olan mavi yolculuğun serüven olduğu günlerdeki lezzetli tarifleri gümüş tepside günümüze getiren Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması ve Türkiye’nin en deneyimli şarkıcılarından Levent Yüksel’in hafızalardan silinmeyecek canlı performansıyla devam etti.

MAVİ YOLCULUĞUN LEZZETLERİ TEKRAR YARATILDI

Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması; Metro, Gastronometro ve Arçelik’in sponsorluğunda Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı, Azra Erhat ve Bedri Rahmi’nin döneminde bir serüven olarak kabul edilen mavi yolculuğun benzersiz lezzetleri, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması’yla günümüzde tekrar hatırlandı. Kapalı kutu konseptinde yapılan yarışmada katılımcılara içerisinde rastgele malzemeler bulunan bir kutu verildi.

Yarışmacılar, kutularından çıkan malzemelerle mavi yolculuğun lezzetlerini tekrar yarattı. Kutudan çıkan malzemelerle ön eleme aşamasında iki soğuk meze, final aşamasında ise 1 sıcak yemek yapması beklenen yelkenciler; yemek malzemelerinin kullanımı, özgünlük, lezzet, sunum, hijyen kriterlerine göre puanlandı.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.