• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Kasım 23, 2018 7:30 am

Neden FORMULA Daha İyi?

Neden FORMULA Daha İyi?

Geçtiğimiz günlerde FORMULA Teknelerinin Türkiye Distribütörü olan UTING Dış Ticaret ve San. Ltd. Şti.’nin yöneticilerinden Arif Can Tüzün ve Suna Arıkboğa Hanım ile görüştük. Yaptığımız röportajı derleyerek altta bir makale şeklinde sunuyoruz.

“Bir teknenin kalitesini anlamak için geceyi teknenizde geçirin ve yağışlı/fırtınalı bir havayı da tecrübe edin” derler.

Gerçekten de geceleme yaptıktan sonra tekneyle ilgili daha sağlıklı yorumlarda bulunmak mümkündür. Özellikle de olumsuz hava şartları yaşadıktan sonra teknede eksikler veya aksaklıklar varsa bunlar daha iyi ortaya çıkacaktır. Teknenin yaşama kalitenizi üst seviyede tutması için iyi bir tasarıma sahip olması yetmez. Yapımında ve aksesuar seçiminde en iyi kaliteye sahip olan ürünlerin seçilmiş olması önemlidir.

Yakın zamanda özellikle Marmaris’te kendini göstermiş olan hortum şiddetinde olmasa bile fırtına dönemlerinden sonra marinalarda gözlenen bir çok olumsuzluğun teknelerde kullanılan düşük kaliteli malzemeden kaynaklandığı görülecektir. Hepimiz en uygun fiyatlara tekne sahibi olmak isteriz. Ancak ucuz olması adına sıradan malzeme kullanımı deniz taşıtları için kabul edilecek bir şey değildir. Denizde güvende olmak ve amatör denizci olarak denizciliği tüm keyfiyle yaşamak için kaliteye her şeyden daha fazla önem vermek gerekir.

Bir tekne almaya karar verirken çok sayıda faktörün tercihimize etkisi olur. Tekneyi beğenmek bunların başında gelir çoğu kez. Dış görünümü, büyüklüğü, bütçeye uygunluğu tamamsa, hele ailemiz de beğenmişse karar verilmiş sayılır. Bu yanlış değil. Ama ne aldığınızı iyi bilmek mutluluğa giden doğru yolu bulmak ve mutlu bir yaşamı sürdürmek açısından önemlidir. “Tekneyi bir alırken bir de satarken mutlu olursunuz” derler. Bize göre doğru tekneyi almışsanız, ondan zaten ayrılmazsınız. Bir FORMULA’ya sahipseniz ancak bir diğer FORMULA kalbinizi çalacak ve yaşadığınız deneyime dayanarak aklınız size doğru yoldan şaşmamanızı fısıldayacaktır.

Formula tekneleri Amerika’da yarışçı bir aile olan PORTER’lar tarafından üretilmektedir. Bugün aileden üç neslin birlikte çalıştığı ve 60. yıllarını geride bırakan firma sağlamlık, işçilik ve malzeme kalitesi, kullanışlılık açısından alabileceğiniz en iyi ve yüksek performanslı fiberglas tekneyi sunmaktadır. Tasarım açısından bakıldığında da ise tüm modellerin muhteşem güzellikte hatlara sahip olduğunu, hem dıştan hem içten göz kamaştırıcı bir şıklığa ve lükse sahip olduklarını görürsünüz. Yapacağınız bir araştırmada ikinci el fiyatlarının diğerlerine göre daha yukarıda seyrettiğini görünce şaşırmayınız. Bu durum FORMULA kalitesini tasdikleyen en gerçekçi kanıttır.

FORMULA gövde dışında belli bir süre sonra eskiyen yapıştırma desenler kullanmaz. Görülen grafikler tamamen yüksek dayanımlı Imron boyalarla gerçekleştirilmektedir. Bu sayede tekneniz ilk günkü ışıltısını yıllarca muhafaza edecek, renkli jelkotlarda görülen beyazlama hiç oluşmayacaktır. Bu şekilde özenli bir üretimi gerçekleştiren firma sayısı çok nadirdir.

Koltuklarda ahşap kullanıldığını göremezsiniz. FORMULA’larda daha hafif, daha dayanıklı, küf yapmayan, koku barındırmayan, su tutmayan özel sentetik malzemeler ve su tutmaz DriFast® süngerler kullanılmaktadır. Koltuk kaplamaları çift katmandır. Deri altındaki dışarıdan görülmeyen koruyucu tabaka koltuklarınızın delinme, yırtılma, deforme olmasına karşı ekstra sağlamlık vermektedir. Örnek olarak verdiğimiz bu özelliğin ve görünmeyen ama size anlatabileceğimiz daha bir çok standart özelliğin değerini yıllar sonra teknenizin durumunun diğerlerine göre ne kadar iyi olduğunu gördüğünüzde ve yıllarca hiç sorun yaşamadığınızda çok daha iyi anlayacaksınız. Bunlar, FORMULA’yı diğerlerinden üstün kılan ve özellikle bir deniz aracında önemli olan farlılıklardır.

Henüz bir Formula’ya yakından bakma imkanına sahip olamadıysanız sizi showroom’umuzdaki modeli görmeye bekleriz.

FORMULA size sunduklarını bir adım öteye taşıyor. “En iyi” ile yetinmeyen FORMULA, sadece sizin sahip olacağınız “eşsiz” teknenizi, rüya teknenizi oluşturmanıza imkan veriyor. Neden tekneniz de sizin gibi eşsiz ve karakterinizi yansıtacak nitelikte olmasın? Hiçbir Formula sıradan değildir. Formula herkese göre üretmez. FORMULA’nız ve siz özel ve eşsizsiniz. Çünkü, Formula’nız tamamen sizin için üretilir.

Formula-Flex® olarak adlandırılan programla seçenekler arasından teknenizin dış grafik şekline, ana rengine, yardımcı aksan renklerine karar verirsiniz. Koltuklarınızın derilerinin dokusuna ve rengine, fitillerine, yardımcı renklerine karar verirsiniz. Corian® tezgahların, koltuk arası dekoratif  eşya bırakma kısımlarındaki Corian’ı seçersiniz. Zemin rengini, özel tik kaplamayı tayin edersiniz. Mobilyalarınızın rengine, perdelere, döşemeliklere, yastık kılıflarına… karar verir ve adeta teknenizi siz tasarlarsınız. Tasarımcılık deneyimini bir seviye yukarıya çekmek isteyenler için Ralph Lauren kreasyonundan ürün seçmek de mümkündür.

Tüm bunların ötesinde Formula MyWay® olarak adlandırılan program kapsamında iseseçenekler adeta sonsuz! Teknenizin rengi olarak  arabanızın rengini hatta eşinizin göz rengini mi isterdiniz? Yoksa pantoneden sevdiğiniz belli bir tonu mu seçmek isterdiniz? Bunların hepsi mümkün. Gösterge paneline sizin istediğiniz elektronik bir cihazı veya göstergeyi fabrikasyon taktırmanız bile mümkün.

Sun Sport, Bowrider, Crossover Bowrider, Super Sport, FASTech, Performance Cruiser, 45 YACHT, SSC ve ASC… tüm serilerdeki modellerin tamamı size ait olan seçimlerle inşa ediliyor.

Sizi diğer tekne sahiplerinden ayıracak bir FORMULA’ya sahip olmanın vakti sizce de gelmedi mi?

Aileniz ve dostlarınızla unutulmaz anlar yaşayacağınız ve size denizde yaşayabileceğiniz en iyi teknecilik deneyimini sunacak olan FORMULA’ya bugünden adım atın. Mutluluğu ertelemeyin.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.