• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Haziran 15, 2020 8:40 am

Nuova Jolly: İtalya’dan taze transfer…

Nuova Jolly: İtalya’dan taze transfer…

Her birimiz kaçmayı hayal eder … Bu hayali hangi ürün gerçekleştirebilir? Bu soru Domenico Aiello’nun 1961’de ilk şişme bot Nuova Jolly’yi yaratması ile cevap buldu.

 

1961 yılında ilk RIB botunu üreten İtalyan markası Nuova Jolly, Türk sularında seyretmeye hazırlanıyor. 50 yıllık marka, İtalya’nın Milano kentinde 5.000 metrekarelik tesisinde üretim yapıyor. 5 ila 13 metre arasında 18 modeli olan Nuova Jolly, kalitesi, denizci özellikleri, dayanıklılığı ve güvenilirliği ile tanınıyor. Dalgalı denizlerde, yüksek performans ve konforu bir arada sunuyor.

 

 

90’lı yılların başında kurucunun beş oğlu, her biri gerçek bir takım ruhu ile belirli bir rolü üstlenerek oyuna girer. Milano’nun dış mahallelerinde 50 yıllık deneyim ve 5000 m2’lik bir alana sahip olan Nuova Jolly Marine, üst düzey şişme botları ile Avrupa’nın lider markası haline gelmiştir.

 

Nuova Jolly Marine, her bir teknesi için kullanıcı kitlesi tarafından da teyit edilmiş güvenlik, kalite, uzun ömür, yaratıcılık ve mükemmel bir deniz uyumuna sahip 5 ila 13 metre arasında geniş bir yelpazede şişme botlar sunmaktadır. Her yeni modelinde mükemmeli bulmak için, botlarının (RIB) en yüksek kalitede malzeme, montaj ve dinamik niteliklerini garanti etmek için onları zor koşullarda test etmeye devam etti.

 

Denizci Sergio Davi, 2019’da tamamlamayı başardığı Ice RIB Challenge’ta, Palermo – New York rotasını İzlanda üzerinden iki adet 350 beygir Suzuki motorun güçlendirdiği Nuova Jolly Prince 38 CC’nin olduğu çılgın bir macera ile tamamlamayı başardı ve hayallerinden birini daha gerçekleştirmiş oldu.

 

Peki, Palermo’dan New York’a İzlanda üzerinden, tek başına şişme botla gitmek için ne gerekir?

 

Molalarla birlikte 75 gün, 7.000 deniz milini aşmak, 600 saat seyir ve bolca cesaret!

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.