• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 5, 2019 12:17 pm

OCEANİA CRUİSES, YENİ BİR GEMİ SINIFINDA İKİ YENİ GEMİ SİPARİŞ ETTİ

OCEANİA CRUİSES, YENİ BİR GEMİ SINIFINDA İKİ YENİ GEMİ SİPARİŞ ETTİ

Miami merkezli 6* sınıfının sektöründe lider cruise firmalarından Oceania Cruises, yeni jenerasyon Allura sınıfı iki adet yeni gemi siparişi verdiğini açıkladı. Avrupanın en büyüğü ve dünyanın dördüncü büyük İtalya merkezli  Fincantieri  tersanesinde yapılacak yeni nesil bu gemiler 2022 ve 2025 yıllarında suya  indirilecek.

 

Oceania Cruises İcra Kurulu Başkanı Bob Binder  yeni sınıf bu gemilerin standartları yükselterek misafirlerine sunacağı üst düzey hizmeti  firmanın sahip olduğu tüm deneyim ve tecrübeleri  ile birleştirerek yeni  bir gelişimin öncüsü olacağını belirtiliyor.

 

Allure sınıfı 67.000 gross tonluk bu gemiler 1.200 yolcu kapasiteli olacak. Orta büyüklükte ki yeni nesil gemilerin temsilcisi olarak firmanın aynı segmentte yer alan ve denizlerin en iyi mutfağı ödüllü Riviera ve Marina gemilerinin tüm konfor ve kalitesini misafirlerinin ihtiyaç ve arzuları doğrultusunda bir üst seviyeye çıkaracak.

 

Firmanın iştiraklerinden ve bağlı olduğu ortak firmalarından Norwegian Cruise Line (NCL)  Başkanı ve CEO’su Frank Del Rio, Oceania Cruises filosuna katılacak olan Allura sınıfı bu yeni gemilerin denizlerde ki en iyi mutfak ve en iyi destinasyonlar baz odaklı olacağını ve bunun heyecanını yaşadıklarını açıkladı. Yeni sınıf bu gemilerin misafirlerin deneyimlerini bir üst sınıfa çıkararak onların talep ve beklentilerini karşılayarak müşteri memnuiyetini arttıracaklarını ve bu şekilde firmanın sahip olduğu sadık müşteri sayısını arttıracaklarını belirtiyor.

 

Suya indirilecek olan bu Allura Sınıfı yeni gemilerin her birinin maliyetinin 575 milyon Euro olduğu belirtildi. Oceania Cruises bu yeni gemileri finanse edebilmek için İtalya hükümetinin de onayı ile sözleşme fiyatının %80’i için uygun koşullarda ihracat kredisi kullanacağını belirtti.

 

Oceania Cruises Hakkında;

 

Oceania Cruises, filosunda  yolcu kapasiteleri 684 ile 1.250 kişi arasında değişen toplam 6 adet  lüks yolcu gemisine sahiptir. Destinasyon baz odaklı tüm dünyayı kapsayan zengin ve benzersiz rotalarını denizlerin en iyi mutfağı deneyimi  ile birleştirerek sektörünün lider firmalarından birisi olmayı başarabilmiştir. Seyahat süreleri  7 ile 180 gün arasında değişen Avrupa, Alaska, Asya, Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda, Bermuda, Karayipler, Panama Kanalı, Tahiti ve Güney Pasifik Okyanusuna uzanan rotalarında 450’den fazla limana uğrayan 6* sınıfında hizmet veren lüks yolcu gemisi firmasıdır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.