• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Mart 6, 2019 12:35 pm

PORTONOVI MONTENEGRO RESORT AKDENİZ’İN EN ÇOK RAĞBET GÖREN YERLERİNDEN BİRİ OLACAK

PORTONOVI MONTENEGRO RESORT AKDENİZ’İN EN ÇOK RAĞBET GÖREN YERLERİNDEN BİRİ OLACAK

 

Karadağ, Avrupa’da en çok tercih edilen turistik destinasyonlarından biri olarak gün geçtikçe artan bir çekim gücüne sahip. Kendine özgü gizemi ve güzel kıyıları ile uzun yıllardan beri sığınacak bir liman arayan vizyonerlerin kaçış noktası…

 

Azmont Investments tarafından geliştirilen ve Akdeniz’in en prestijli gayrimenkul projesi olarak gösterilen Portonovi, 2019 yaz sezonunda açılıyor. Dünya Mirası listesi içerisindeki Boka Bay Körfezi’nin girişinde konumlanan Portonovi, Karadağ’ın muhteşem doğal güzelliklerini keşfetmeye olanak sağlıyor.

 

Projenin yer aldığı Herceg Novi, denizcilik ve ticaretiyle öne çıkan muhteşem bir Ortaçağ kasabası… Bölgede yaşayanların çocukluk anılarına anlam katan bu güzel kasaba,  aynı zamanda Adriyatik’in en sıcak yerlerinden biri…  Sıcaklığı, sadece yılda 200 gün güneşli geçen elverişli ikliminden değil, yemyeşil bitki örtüsü ve baş döndüren deniz manzarasından geliyor. Yüzyıllardır birçok medeniyete ve sanatçıya ev sahipliği yapan Herceg Novi’de, Nobel ödüllü yazar Ivo Andrić’in evi de bulunuyor. Günümüzde müze olarak kullanılan Andrić’in evinde, ulusal ve uluslararası birçok edebiyat etkinliği gerçekleşmekte. Bölge ayrıca her yıl düzenlenen ve ilkbaharın ilk çiçeğini müjdeleyen Mimoza Festivali ile de biliniyor…

 

Konumu ve sunduğu kaliteli hizmet ile dünya çapında büyük ilgi gören Portonovi Resort, Akdeniz’in en çok rağbet gören yerleşim ve eğlence yerlerinden biri olacağını şimdiden kanıtlar nitelikte…. En iyi hizmeti sunma misyonuyla yolan çıkan Portonovi’de, D-Marin tarafından işletilecek Karadağ’ın en büyük marinası ve Avrupa’nın ilk One&Only otelini kapsayan birinci sınıf tesisler yer alıyor.

 

D-Marin Portonovi Montenegro Marina, Mayıs 2019’dan itibaren  yat sahiplerini ağırlamaya başlayacak. Akdeniz, Adriyatik ve Dalmaçya kıyılarını keşfetmek isteyen tekne ve süperyatlara ev sahipliği yapacak D-Marin Portonovi; en son teknoloji ile donatılan ve 120 metreye kadar olan tekneler için 238 adet bağlama alanı, geleneksel marina hizmetleri, çeşitli butikler ve mağazalar ve restoranların yanısıra, beklemeyi sevmeyenler için özel gümrük girişi, yakıt istasyonu, helikopter pisti ve yat sahipleri için kolay ulaşıma olanak sağlayan elverişli alanlarıyla bu yılın en gözde marinası olmaya aday.

D-Marin Portonovi Montenegro Marina, Adriyatik ve Akdeniz arasında geçiş noktası olarak hizmet verecek. D-Marin Portonovi’yi ana liman olarak seçen müşteriler, diğer D-Marin marinalarında 7 güne kadar ücretsiz bağlama imkanına sahip olacak. 7 günden fazla kalmak isteyen tekne sahipleri de 4 aya kadar %40 indirimli olarak bağlama hizmetinden yararlanabilecekler.

 

2019 yaz sezonunda açılacak Portonovi Resort, uzun veya kısa süreli konaklamak isteyenler için lüks konaklamanın şifrelerini veriyor. Resort bünyesinde herkesin tarzına uygun farklı yaşam alanları mevcut. Portonovi Village Residences sakin bir kaçış ve Akdeniz stili bir huzur vaad ederken, Marina Residences daha dinamik bir ritim arayanlara, birinci sınıf restoranlara, üst düzey butiklere ve eğlenceye ev sahipliği yapıyor. Portonovi Resort bünyesinde Village Residences ve Marina Residences arasında, hemen Marina’nın yanında bulunan, her detayı size özel unutulmaz bir deneyimler düşünülerek tasarlanan Beach Club’da ise tek yapmanız gereken beyaz kumlarda uzanıp güneşin ve lacivert denizin keyfini çıkartmak.

Portonovi tacına yerleştirilecek son mücevher ise 2020 yaz sezonunda Avrupa’nın ilk One&Only tesisinin hizmete sunulması… Tesisin içerisinde 113 oda, 10 özel villa, özel plaj kulübü, açık teraslara sahip özel külübeler ve bölgenin zengin denizcilik mirasını yansıtan tasarımda bir restoran bulunacak. Ayrıca ünlü spa zinciri Henri Chenot, Karadağ’da misafirlerine sağlıklı bir yaşam terapisi deneyimi sunacak.

 

PORTONOVİ’DE YAŞAM

 

Portonovi Resort içerisinde her biri birbirinden farklı tasarımda bir, iki veya üç odalı alternatifler, teraslar, lüks şehir evleri ve en üst katlarda hem marina hem Boka Körfezi manzaralı özel havuzlu daireler yer alıyor. Portonovi Resort, mimarisiyle yaşayanların mahremiyetini ve Boka Bay’ın geleneksel değerlerini unutmayarak özgünlüğünü koruyor. Ayrıca Azmont Investments’ın birlikte çalıştığı yerli tasarımcı ve zanaatkarların etkisiyle Karadağ’ın tarihi unsurlarını barındıran mimari zarafeti Portonovi Resort’ta görmek mümkün.

 

Geleneksel ve moderni bir araya getiren mimari yaklaşımın yanı sıra Avrupa’nın önemli markalarından One&Only ile yapılan iş birliği Portonovi Resort’un farklılığını ve “Azmont Investment’s”ın vizyoner yaklaşımını bir kez daha kanıtlıyor. One&Only ile Karadağ’ın birinci sınıf turizm ve yaşam olanaklarını sunan turistik yerler arasında ilk sırayı alacağı ve turizm pazarında yeni bir çağa imza atacağı öngörülüyor.

 

Global bağlantılara sahip seçkin bireyleri bir araya getiren Portonovi, birinci sınıf tasarımı ve hizmet kalitesi ile dinlenmek, Karadağ’ın sunduğu olanaklardan faydalanmak isteyenlerin uğrayabileceği en güzel adres.

İlham veren bu deniz kenarı resortta ev satın alarak yatırım yapabilir veya bu eşsiz deneyimi yaşamak için residans kiralayabilirsiniz. Portonovi’yi keşfetmek ve daha fazla bilgi almak için www.portonovi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.