• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Haziran 26, 2020 11:36 am

RAYMARINE QUANTUM 2: Doppler Teknolojili CHIRP Radar

RAYMARINE QUANTUM 2: Doppler Teknolojili CHIRP Radar

Quantum 2, hem uzun hem de kısa mesafelerdeki hareketli ve statik hedefleri akıllıca tanımlayarak tekne kullanıcısının durumsal farkındalığını artırmaktadır. Gelişmiş Doppler işlemeyi kullanan sistem, hareket eden nesnelerin uzaklaşıp, yakınlaşmalarını benzersiz renk kodlarıyla anlık olarak bildirir.

 

Esasen arama kurtarma ve kolluk kuvvetleri için geliştirilen MARPA özelliği ile mükemmel durumsal farkındalık yaratan Quantum 2 algoritmaları, hızlı, güvenilir ve gerçekçi sonuçlar ile etrafınızda olup bitenden sizi haberdar eder. Yeni ‘Güvenlik Sektörü’ özelliği sayesinde Quantum 2, teknenin önünde potansiyel tehlike oluşturabilecek statik hedefleri 200 metre mesafeye kadar saptayıp kaptanlara erken uyarı gönderebiliyor. Ayrıca CHIRP Pulse Compression (CHIRP Darbe Sıkıştırma) teknolojisine sahip olan radar tekne, kayalık ve hava akımı gibi hedefleri göstermek için birden çok sıkıştırılmış radar darbesi kullanır ve böylelikle eşsiz çözünürlükte bir görüntüleme sağlar.

 

Esnek tasarımıyla geleneksel kablolu konfigürasyonun yanında Raymarine çok fonksiyonlu ekranlara kablosuz olarak da bağlanabilen Quantum 2 Radar Turimpeks güvencesiyle satışa sunuluyor.

 

Quantum 2 Öne Çıkan Özellikleri:

Quantum radarın tüm performans ve özelliklerinin yanında:

  • Doppler ile tek bakışta hareketli hedefleri tespit edin;
  • Tam otomatik MARPA ile hedefleri kolay tespit edin ve gözünüz hep denizde olsun;
  • True Trails özelliği ile hareketli hedeflerin geçmişini izleyin.

 

Raymarine ürünleri teknik destek ve servis ihtiyaçlarınızda kaliteli hizmetten faydalanmak ve deniz üstünde kendinizi güvende hissetmek için Raymarine Bodrum yetkili bayisi CSA Marin ile iletişime geçebilirsiniz.
İletişim: www.csamarin.com

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.