• info@yachtlifetravel.com - info@kuzeymedya.com.tr
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 13, 2019 1:21 pm

SANLORENZO SL86 “FUARIN EN DEĞERLİSİ” OLACAK

SANLORENZO SL86 “FUARIN EN DEĞERLİSİ” OLACAK

Dünyanın en büyük iki mega yat üreticisinden birisi olan İtalyan Sanlorenzo’nun SL86 modeli markanın ve bu segmentteki yatların geleceğini tanımlayacak nitelikte. Sanlorenzo SL86’yı 23 Şubat-3 Mart tarihleri arasında CNR Avrasya Boat Show’daki TRIO DENİZ standında ziyaret edebilirsiniz.

 

SL72 ve SL82’nin yirmi yıl süren başarısının ardından, Sanlorenzo GRP “planing” tekne gamında iki yeni giriş modeli yaratmaya karar verdi ve bunun için İtalya’nın en tanınmış tasarım ofisi olan ve Mauro Micheli-Sergio Beretta ikilisinin liderliğini yaptığı Officina Italiana Design ile işbirliği yaparak SL86’yı yarattı.

 

Bu model tasarlanırken aynı zamanda Sanlorenzo’nun geleceğine de şekil verildi. Sanlorenzo’yu bugüne kadar hep elegan ve dengeli çizgiler tanımladı ve Sanlorenzo’nun ana pazarı da Avrupa ve İtalya olarak akıllarda kaldı. Son yıllarda müşteri profili ciddi değişikliklere uğradı ve Amerika kıtasından Rusya’ya, Doğu Avrupa’dan Asya’ya kadar dünyanın çok farklı yerinden yeni müşteri grupları oluşmaya başladı.

 

Yeni müşteri gruplarına hitap edecek şekilde kendini yenileyen marka, üst bina ve gövdede daha büyük cam kullanımı, hareketli yüzme platformu gibi istekleri göz önünde bulundururken, kişiye özel “Made to Measure” iç mekan tasarım özelliğini ve üst düzey kalite materyal kullanımını koruyarak eleganlıktan ödün vermedi.

 

SL86’da bulunan birçok özellik “planing” modellerinin yeni standartlarını oluşturacak; Pruva oturma grubu, masası, güneşlenme minderleri ve katlanır güneşliği sayesinde bir yaşam alanı olarak kurgulandı.

 

Vasat hattında küpeşte duvarları kesilerek büyük camlardan daha fazla gün ışığı alınması ve misafirlerin salon oturma grubunda otururken dahi daha geniş bir deniz manzarasının tadını çıkarması sağlandı. Bu sayede SL86’nın camları daha uzun ve geniş ve de iç mekânları daha aydınlık. Bu yenilik Sanlorenzo’nun elegan hatlarını bozmazken iç mekânları ışıkla zenginleştirdi.

 

Salondan flybridge’e çıkan merdivenler her iki taraftan da cam duvarlara monte edildiği için, basamaklar “havada asılı” gibi görünüyor. Böylece, merdiven, büyük ve kapalı bir kutu olarak yer kaplamıyor, adeta bir sanat eseri olarak salonu zenginleştiriyor.

 

SL86 farklı istekleri karşılayabilecek iki farklı yerleşim planı sunuyor. Klasik yerleşimde mutfak ana güvertede ve Amerikan pazarı için “country” tarzında tasarlanabilir. Alternatif yerleşim planında ise mutfak alt güvertede ve mürettebat yaşam alanına bitişik yerleştirilmiş. Bu da ana güvertede yeni alanlar yaratıyor. Alternatif yerleşimde VIP kamarası önde ve teknenin tüm genişliğini kullanıyor.

 

SL86 segmentindeki en geniş flybridge alanına sahip teknelerden birisi. 41 metrekarelik alanın 9 metrekaresi güneşlenme için ayrılmış. Daha da önemlisi hafif ve elegan hardtop sayesinde tüm flybrdige açık, simetrik ve her köşesi yaşamaya müsait. Bu bölüm aynı zamanda bir jakuzi ile alınabiliyor. Flybridge dümen istasyonu, genel tasarıma uygun olarak entegre biçimde tasarlanmış.

 

SL86’nın birçok teknik özelliği bu serinin amiral gemisi olan SL118 ile aynı; seyir hızında kusursuz performansı ve düşük yakıt tüketimini sağlayan hidro-dinamik gövde, titreşim ve gürültüyü minimize eden “yüzen taban” teknolojisi, gövde kalınlığı ve yapısal karakterini kontrol altında tutmayı sağlayan vakum infüzyon tekniğiyle üretilmiş gövde ve üst bina.

 

Bu yenilikçi çözümlerin yanında Sanlorenzo’nun yıllardır takdir gören birçok artısı da bu modele aynen uygulandı; tamamı aynı seviyede olan ana güverte, 2 metrelik dikdörtgen yataklar, bidesi olan tuvaletler, geniş duş kabinleri, yalnızca cam ve tik ağacından oluşan flybridge arka korkulukları.

 

Hareketli yüzme platform için iki seçenek bulunuyor. 3.85 metrelik bir servis botunu garajda saklamak isterseniz 1.20 metrelik standart platformu tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak 1.60 metrelik geniş platformu alarak jet-ski ve diğer su oyuncaklarını garaja koyarken 4.45 metrelik bir servis botunu geniş platform üzerinde taşıyabilirsiniz.

 

SL86 yalnızca yenilikçi bir yat değil aynı zamanda bazı yeni özelliklerin bu serinin daha büyük modellerine taşınması için de bir test modeli. Dış mekân – iç mekân ilişkisini arttırmak için daha büyük cam ve lumbozlar kullanılan modelde yenilikler Sanlorenzo mirasını koruyarak uygulanmış. Model kendi sınıfındaki en yüksek “kişiselleştirme” imkânını sunuyor.

 

TRIO DENİZ Hakkında:

Türkiye’deki en büyük tekne distribütörlerinden birisi olan Trio Deniz, bünyesindeki 8 tekne markasıyla, deniz tutkunlarının farklı ihtiyaç ve isteklerini karşılayacak çözümler sunuyor. Sanlorenzo, Prestige, Jeanneau, SACS, Hanse, Moody, Bayliner ve Excess markalarının temsilciliğini yürüten Trio, İstanbul Pendik Marina’da bulunan merkez ofisi ve VIP iskelesi, Bodrum Milta Marina ve Göcek Village Port’taki servis merkezleri ve her biri konusunda uzman ve deniz tutkunu olan 50’ye yakın kişilik ekibiyle deniz severlere hizmet veriyor.

Firma Bilgileri

Trio Deniz Araçları Ticaret A.ş
02165111000 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.