• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Ağustos 19, 2019 9:33 am

SEKTÖRÜN ÖNCÜ FİRMALARINDAN ASMİRA MARİNE HEDEF BÜYÜTTÜ

SEKTÖRÜN ÖNCÜ FİRMALARINDAN ASMİRA MARİNE HEDEF BÜYÜTTÜ

Asmira Marine, Asmira Logistics’in yenilenen, güçlü lojistik ağı sayesinde Marmara’dan başlayıp Ege ve Akdeniz kıyılarına kadar hizmet veren, sektörün öncü firması olarak dikkat çekiyor. Asmira Group CEO’su Mustafa Aslan ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Asmira Group’un çalışma alanları ve faaliyetlerinden söz edebilir misiniz?

Halihazırda bazıları birbirini tamamlayan, bazıları ise farklı sektörlerde 5 alanda faaliyet gösteriyoruz. Asmira Marine mega yatlara yakıt ikmali, tekne look after ve tekne bakım onarım gibi diğer yatçılık faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bu çerçevede Didim D-Marin, Turgutreis D-Marin, Göcek D-Marin ve Kuşadası Setur Marina içinde bulunan akaryakıt istasyonlarımızda tüm yat ile ilgili operasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. Kendi işlettiğimiz marin istasyonlarımız dışında toplam 22 liman ve marinada gemilere ve yatlara ihracat kapsamında yakıt veriyoruz. Son 6 yıldır Türkiye’deki tüm yat pazarının yakıt ihtiyacının yaklaşık yüzde 70’ni biz karşılıyoruz. Doğuş Grubu ile olan verimli iş birliklerimiz çerçevesinde Montenegro’da yaptıkları yatırımlarının tüm akaryakıt operasyonlarını işletmek üzere anlaştık. Montenegro’daki işletmemizin tam kapasiteli olarak faaliyete geçmesiyle birlikte, uluslararası gemi yakıtı tedariki sağlayan tek Türk firması olduk.

Asmira Bunker firmamız ise gemilere yakıt ikmali operasyonlarımızı gerçekleştiriyor. Kendi sattığımız akaryakıtı taşıyabilmek adına kurulmuş olan Asmira Logistics firmamız; önceleri sadece kendi operasyonlarımız için yakıt taşıyordu. Ancak artık başka firmalara da hizmet vermeye başladı. Petrol Ofisi, Socar ve OPET gibi firmalara, 13 adet ADR’li tam donanımlı yüksek kalite araçlarımızla hizmet veren tek filoyuz. Asmira Petrol ise yurtiçi akaryakıt satışlarımızı gerçekleştirdiğimiz ve kara istasyonlarımızın da içinde olduğu operasyonlarımızı yürüttüğümüz firmamız.

Tüm bu çalışma faaliyetlerimizin dışında Asmira F&B olarak Didim D-Marine içinde bulunan Tapasmira Gastro Bar ile dünya mutfaklarına yolculuk yapıyoruz. Yine Torbalı lokasyonumuzda Container Cafe isimli bir take away kafe ile müşterilerimize hizmet vermeye başladık. Yakın zamanda deneme atölyesi kuluçka mutfak ile İzmir’de müşterilerimize farklı bir deneyim inovasyonu yaratmayı hedefliyoruz.

 

Asmira Marine, Asmira Logistics’in yenilenen, güçlü lojistik ağı sayesinde Marmara’dan başlayıp Ege ve Akdeniz kıyılarına kadar hizmet veren, sektörün öncü firması olarak dikkat çekiyor. Gazetelerde sıkça yer alan prestijli mega yat akaryakıt ikmallerini gerçekleştiren Asmira Marine firmanızın başarısının sırrı nedir?

 

Asmira Marine’in başarısının sırrı iki önemli unsur üzerinden gerçekleşiyor; ilki firmamızın sahip olduğu teknik donanım ve üstünlük, ikincisi müşteri beklentilerinin ötesinde kurgulanmış hizmet kalitesi. Biraz açmam gerekirse, teknik donanımdan kastım, Asmira Marine filosundaki deniz ve kara tankerleri ile tek seferde 1.000.000 litre ikmal yapabilmektedir. Motorin pompalama sürecini deniz tankeri ile dakikada 2.000 litre, kara tankeri ile 1.200 litreye çıkartmayı başararak müşterilerimize her şeyden önce “zaman”dan kazandırmayı amaçlıyoruz. Tonaj sınırlaması olmadan 330 tip madeni yağ servisi de sunan Asmira Marine, Türkiye’nin her kıyısında tüm deniz araçlarına 7/24 hizmet vermektedir. Turgutreis D-Marin, Didim D-Marin, Kuşadası Setur Marina yüksek standartlarla donatılmış akaryakıt istasyonlarında; aynı anda altı teknenin ikmal yapabildiği pompaları, özel dizayn lounge’ları ve yüksek hizmet kalitesi ile de tüm deniz araçları için kıyılardaki “güvenli liman” olmaya devam etmektedir. İkinci olarak, yaptığımız iş tamamen müşteri memnuniyetine dayalı bir hizmet olduğu için zor bir operasyonel süreç. Bizim şirket olarak en büyük artımız sektörel dinamikleri iyi analiz edip operasyonel yapımızı söz konusu dinamiklere göre oluşturmuş olmamızdır. Şöyle ki; bu sektörde tecrübe de tek başına kaliteli hizmet için yeterli değildir, tek başına dinamizm de yeterli değildir, biz firma olarak bu bileşenleri doğru formüle ettiğimiz için şu an bölgedeki en büyük aktör olarak sahada standartların üstünde hizmet veriyoruz.

 

Yat pazarı için çok önemli bir nokta olan Montenegro’daki ilk yurtdışı istasyonu Portonovi Marina’da faaliyet göstermeye başladınız. Asmira, Türkiye’de Bunker alanında yurtdışına açılmış tek firma olma özelliğini üstlenmiş durumda. Asmira’nın yurtdışı hedeflerinden ve Montenegro’daki faaliyetlerinizden söz edebilir misiniz?

 

Bir süredir detaylı ve titiz bir şekilde projelendirdiğimiz Montenegro lokasyonumuz için, tüm ulusal marinalarınında istasyon işletmeciliğini yaptığımız D-Marin ile el sıkıştık. Uzun yıllara dayalı güven, hizmet kalitesi ve yenilikçi yaklaşımımız, bize Portonovi D-Marin’in kapılarını açtı. Asmira, Montenegro’daki yatçılık faaliyetlerine Asmira&Co markası altında devam etmektedir. Şu an için yat yakıt ikmali ve diğer yatçılık faaliyetlerinin çok başında olan firmamızın, orta ve uzun dönemde farklı sektörlerde yatırımları olacaktır. Bunun için gerekli iş geliştirme faaliyetleri ve fizibilite çalışmalarımız devam etmektedir.

 

Tüm iş yoğunluğunuzla birlikte, STK’larda da aktif olarak değer yaratmaktasınız. 15. Dönem EGİAD Başkanlığı, DTO Meclis Üyeliği, TOBB Delegeliği bunlardan bazıları. Tüm bu yoğunluğunuzun dışında aileniz ve sevdiklerinize zaman ayırabiliyor musunuz?

 

STK’ların önemini çok genç yaşta fark ettim. İlk üye olduğum STK Alsancak Rotaract Kulübü’dür. 24 yaşımda bu kulübün başkanlığını da yaptım. İlk düsturu orada gördüm. Toplantı nedir, nasıl açılır, nasıl kapanır, başkan, sayman, sekreter, genel kurul nedir, düzenli katılım ne kadar önemlidir bunları orada gördüm. 20’li yaşlarımda Gemi İkmalciler Derneği’nin yönetim kurulunda yer alıyordum. Aynı dernekte 3 dönem üst üste yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım. Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği ve Bodrum Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği üyesiyim. Nisan ayında gerçekleşen oda seçimlerinde Deniz Ticaret Odası İstanbul merkezinde meclis üyesi oldum. Aynı zamanda TOBB delegesiyim. Benim STK’larla ilgili inandığım bir şey var. STK’larda görevler zaman içinde hak ettiğiniz şekilde size verilir. Çok hızlı koşmaya gerek yoktur. Benim tüm STK serüvenlerimde tecrübe ettiğim ve kazandığım en büyük nosyon, değer yaratmanın anlamı ve önemi oldu. Görevler geçicidir, kişiler belirli bir zaman dilimi içinde görevlerini ifa ederler, ancak devam ettirilen her toplumsal fayda sağlayan proje çıktıları benim STK’ya bakışımda esastır.

İşim ve ailem benim için kutsaldır. Her ikisi de birbirinin içinde kendi dinamiklerini oluşturuyor. Tabi burada en büyük şansımız eşim ile birlikte çalışıyor olmamız. Bu sayede paylaşımlarımız, ideallerimiz, hedeflerimiz hep ortak akılla belirleniyor. Bir iş insanı için en önemli meziyet zamanını tek bir kanala sarf etmeden, çoklu alanlarda doyum sağlayabilmektir diye düşünüyorum. Bu bağlamda; işim, ailem ve dostlarım benim her zaman en büyük zenginliğim olmuştur, olacaktır.

 

Bu güzel röportajın ardından okuyucularımıza son olarak söylemek istediklerinizi öğrenebilir miyiz?

Okuyucularımız ve tüm paydaşlarımıza iyi dileklerimi sunar, keyifli bir yaz mevsimi geçirmelerini temenni ederim.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.