• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Ekim 4, 2018 2:34 pm

“South West takımı sizinle çalışmak ve teknenizin ihtiyaçlarını karşılamak için sabırsızlıkla bekliyor.”

“South West takımı sizinle çalışmak ve teknenizin ihtiyaçlarını karşılamak için sabırsızlıkla bekliyor.”

1.South West firmasının hizmetlerinden kısaca bahseder misiniz?

Uzun yıllar yelken ve tente imalatı ile arma konularında çalışmış deneyimli bir ekip tarafından 2009 yılında kurulan şirketimiz South West/Güney ve Batı Yelken, Marmaris ve Göcek’te bulunan merkezlerinde, North Sails’inEge ve Akdeniz bölgesi tekyetkili acentesi olarak hizmet vermektedir.

Bunun dışında ise, her türlü yelken bakımları, onarımları, kışlık bakımları (kontrol + yıkama + depolama + montaj) gibi konular da şirketimiziniş alanları içindedir.

Bir diğer ana iş konusu, bimini top, sprayhood, lazybag, sunawning, kışlıkörtüler, usturmaça kılıfları ve minder, yastık vb.döşeme türlerinin üretim ve onarım işleridir.

South West/Güney ve Batı Yelken’in ana iş konularından bir diğeri ise arma, donanım ve servis işleridir. Direk kontrolleri, tel değişimleri, sökme-takma, direk bakımları, furlingve ray sistemlerinin montaj, bakım ve onarımları, halat değişimi ve donatımı bukonulardan bazı örneklerdir.

South West takımı sizinle çalışmak ve teknenizin ihtiyaçlarını karşılamak için sabırsızlıkla bekliyor.

2.Yelken kışlık bakımı hakkında bilgi verir misiniz?

Yelkenlerin kışlık bakımları; genel kontrol, yıkama, depolama ve montaj işlerini içerir. Yelkenlerin bize ulaşmasını takiben yapılan genel kontrollerinde dikiş sökükleri, tell-tales değişimleri gibi ufak işler dışında yapılması gereken tamirler var ise müşterilerimize rapor edilip, kabul görmesini takiben yapılır. Her ebatta yelkenin yıkanması kendi yıkama yerimizde basınçlı su ve sert deterjanlar kullanılmadan gerçekleştikten sonra askı usulüyle kurutulup, pudralanıp saklamaya alınır. Müşteri istek ve programına bağlı olarak tekneye montajları yapılır. Marmaris ve Fethiye başta olmak üzere tüm Akdeniz ve Ege Bölgesinde kışlık bakım hizmeti verilir.

3.Yelken tamirini hangi bölgelerde yapıyorsunuz??

Her tür yelkende oluşabilecek tamir işlemleri Marmaris ve Göcek atölyelerimizde yapılmaktadır. Panel değişiminden dikiş söküğüne kadar gereken tüm tamirlerde yelkenin orijinalinde kullanılan malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca UV koruyucu değişimi ve tamirleriyle birlikte her tür tente ve döşeme ürünlerinin de tamir işleri yapılmaktadır. Marmaris ve Fethiye başta olmak üzere tüm Akdeniz ve Ege Bölgesinde yelken tamiri hizmeti vermekteyiz.

  1. Güneş tenteleri ve kışlık tente hizmetinizden bahseder misiniz?

İster motor yat ister yelkenli her tür tekne için isteklere uygun olarak hazırlanan tenteleri Güneş Tenteleri ve Kışlık Tenteler olarak ayırabiliriz.

Güneş tenteleri, özellikle hava alabilecek yapıdaki özel kumaşlar ile imal edilmektedir.

Kışlık tenteler ise tüm teknenin örtülmesinden, belli bölgelerin kapatılmasına kadar tamamen isteğe bağlı olarak üretilir. Özellikle yağmura ve kış şartlarına dayanıklı su geçirmez kumaşlar kullanılarak yapılır.

5.Bot ve Motor örtü ürünlerinizden bahseder misiniz?

İster motor yat ister yelkenli her tür tekne için isteklere uygun olarak hazırlanan tenteleri Güneş Tenteleri ve Kışlık Tenteler olarak ayırabiliriz.

Güneş tenteleri, özellikle hava alabilecek yapıdaki özel kumaşlar ile imal edilmektedir.

Kışlık tenteler ise tüm teknenin örtülmesinden, belli bölgelerin kapatılmasına kadar tamamen isteğe bağlı olarak üretilir. Özellikle yağmura ve kış şartlarına dayanıklı su geçirmez kumaşlar kullanılarak yapılır.

6.Arma ve Donanım hizmetlerinizden bahseder misiniz?

South West/Güney ve Batı Yelken’in ana iş konularından bir diğeri ise arma donanım ve servis işleridir.

Arma konusunu mevcut armanın bakım, onarımı ve yeni arma olarak ayırabiliriz.

Arma kontrolleri direğin tepeden aşağıya, tüm noktalarının ayrıntılı kontrolü, fotoğraflanması ve müşteriye rapor edilmesi olarak yapılır. Gerektiğinde tüm tellerin değişiminden halatların yenilenmesine kadar tüm arma işleri konusunun uzmanı ekibimiz tarafından yapılır.

Arma konusunda Blue Wave, Selden, Bamar, Harken vb. dünya markalarının ürünleri kullanılmaktadır.

Ayrıca ray sistemlerinin bakım onarımı, yeni ray sistemlerinin montajı, yeni vardevela yapımı, tel değişimleri,sarma sistemleri konusunda ise manuel, elektrikli, hidrolik her tür ve markanın ana yelken veya ön saha sarma sistemlerinin bakımı, onarımı ve yeni ürünlerin montajı vedonanımı da iş konularımızdır.

  1. Servis hizmetleriniz nelerdir?

Mevcut armaların, temizlik, genel kontrolü, trimleri, sezon bakımları olarak servis konularımızdandır.

Ayrıca vinç bakım ve onarımları, sarma sistemlerinin genel bakımı, ray sistemlerinin temizlik ve bakımlarını servis hizmetlerimiz olarak belirtebiliriz

8.Halat çeşitlerinizden ve halat hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Halat konusunu;

-Bağlama Halatları

-Mandar

-Iskota vb. halatlar

-Kasa İşçiliği olarak değerlendirebiliriz.

Yüzen ve batan halatlar olarak 2 ana kola ayrılan bağlama halatlarını, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda kasa işçiliği, deri dikimi, sürtünmeye karşı kılıf konması türü katma değerli işler ile yapmaktayız.Mandarlardan ıskotalara kadar Dyneema veya polyester olsunihtiyaç duyulan her türlü halatı, değişimleri dâhil olmak üzere, kasa işçilikleri ile hazırlamaktayız. LazyJack yapımlarında halatları yüksüklere örerek yapmaktayız.Halatların kopma mukavemetini düğüm %50 düşürmektedir. Iskotaların, mandarların ucuna düğüm yerine kasa(splice) yapılmasını öneren firmamız bu işlemleri kendi bünyesi içinde yapmaktadır.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.