• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Nisan 8, 2019 8:34 am

SUNSEEKER EKİBİ, HAWK 38’İ AÇIKLADI

SUNSEEKER EKİBİ, HAWK 38’İ AÇIKLADI

Performans ve yarışçı köklerine dönerek -ve gerekli detaylı pazar araştırmasına istinaden- Sunseeker ekibi, yepyeni yüksek performanslı günlük tekne klasmanına giren Hawk 38’i açıkladı.

 

Tasarımda Fabio Buzzi Design izleri taşıyor

 

11,85 metrelik boyu 3,01 metrelik eni ile Sunseeker’ın bugüne kadar ürettiği yarışçı mirasının DNA’larını taşıyan en göz alıcı günlük performans teknesi oldu. Sunseeker ve Fabio Buzzi (FB) Design arasındaki iş birliği ile üretilen bu yeni model, Mercury Racing Digital Zero Effort gaz koluna sahip çift Mercury R400 dıştan takma motorlarla, 62 knot (70 mph) hıza çıkabilmektedir. FB, gövdeyi, hızı optimize etmek ve gürültü iletimini en aza indirmek için tasarladı. Ayrıca botun denizdeyken stabilitesini sağlayan Hypalon 866 STAB tüpleri de bordalara eklemeyi unutmadı.

Hawk 38, takip botu, yardımcı bot ya da günübirlik gezileriniz için mükemmel bir seçim olacaktır. 38 ft büyüklüğünden en iyi şekilde yararlanan bu bot ön güvertede geniş bir alana sahiptir ve dilerseniz güneşlenme alanında dinlenebilir dilerseniz de tente ile gölgede vakit geçirebilirsiniz. Teknenin arkaya bakan U şeklindeki oturma alanında, çabuk açılan ve hızlıca neta edilebilen bir masa bulunmaktadır.

Oturma alanının arka tarafında çift eğrili havalandırmalı rüzgar koruması camı bulunan karbon fiber ekranlı dümen mahali bulunmaktadır. Hawk 38, kolay erişim için diğer temel sistemleri birbirine bağlarken, GPS ve Wi-Fi özelliklerini destekleyen bir Simrad navigasyon sistemi ile donatılmıştır. Kıçta üçlü yan yana oturma alanı bulunmaktadır.

Hawk 38’de sunulan diğer olanaklar arasında dümen altına konumlandırılmış bir tuvalet bölmesi, arkada yarış koltukları, iki çekmeceli buzdolabı ve çok sayıda saklama alanı bulunmaktadır.

 

Sunseeker’ın CEO’su Christian Marti konu ile ilgili olarak şu sözleri kaydetti: “Küçük performans yarış tekneleri geliştirme mirası üzerine kurulu bu alanda teknik uzmanlarız ve markanın DNA’sında da bu yatıyor. Daha önce XS2000 ve XS Sport’ta FB Design ile 18 yıl öncesine kadar çalışmış olan Sunseeker, bu alana her zaman hükmetti ve teknolojik açıdan en gelişmiş yeni modeliyle bu başarısını ve liderliğini devam ettirecek.”

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.