• info@yachtlifetravel.com - info@kuzeymedya.com.tr
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 14, 2019 7:39 am

Türkiye’nin İlk ve tek Denizcilik Temalı Üniversitesi: Piri Reis Üniversitesi Geleceğe Yeni Denizciler Yetiştiriyor

Türkiye’nin İlk ve tek Denizcilik Temalı Üniversitesi: Piri Reis Üniversitesi Geleceğe Yeni Denizciler Yetiştiriyor

2008’de kurulan Pîrî Reis Üniversitesi denizcilik, mühendislik ve iktisat alanlarında ihtisaslaşmış ve teknolojiye odaklı, özgüveni yüksek, katılımcı, bilgiye ulaşmasını bilen, sorgulayan bireyleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Üniversitede Denizcilik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi , Hukuk Fakültesi ve Denizcilik Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. Üniversite ilk mezununu 2014 yılında vermiştir.

PRU Deniz Kampüsü; Türkiye’de Uluslararası BREEAM Akreditasyonunu mükemmel ve çok iyi seviyelerde alan tek kampüstür. Üniversite-Sanayi işbirliği sayesinde öğrenciler teorik eğitimlerini daha kolay pratiğe dönüştürebilmekte ve daha kolay iş bulabilmektedir.

Öğrencilerinin yüzde 80’i kısmi veya tam burslu okumakta olan PRU, ücretli bölümlerde okuyan öğrencilere; uygun protokolü yapmak şartıyla eğitim ücretinin bir kısmını okul bittikten sonra vadeli olarak ödeme imkânı sunmaktadır. PRU’nun alanında duayen öğretim üyeleri ve diğer genç, dinamik öğretim kadrosu ve öğrencileri AB’nin ERASMUS değişim programlarından yararlanmakta ve dünya çapında diğer uluslararası projeler, eğitim ve öğretim programlarına katılmaktadırlar. Yabancı dil eğitiminde de çok iddialı olan PRU’da yabancı öğrenci sayısı gittikçe artmaktadır.

Çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzu, jimnastik salonu, yürüyüş parkurları, bisiklet parkları, çeşitli oyun salonları ve 19 öğrenci kulübüyle öğrencilerine her türlü sosyal imkânı sunmaktadır. 17 adet çok amaçlı simülatörü barından simülatör merkezi Avrupa’nın en modern simülatör merkezlerinden birisidir.

İleri teknolojiyle donatılmış yarı olimpik eğitim havuzu Türkiye’de tektir. Bu havuzda her türlü olumsuz hava ve deniz koşulları yaratılarak gerçek şartlara uygun eğitim verilmektedir.

Pîrî Reis Üniversitesi Gemisi’nde derslerin uygulamalı eğitimleri yapılmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.