• info@yachtlifetravel.com
  • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Haziran 12, 2019 11:54 am

YANMAR MOTORLU MELGES IC37

YANMAR MOTORLU MELGES IC37

YANMAR MOTORLU MELGES IC37

ONE DESIGNS’a YÖNELİK YENİ STANDARDI BELİRLEMEYE HAZIR

 

YANMAR 3YM20 ve saildrive ile donatılmış Korint dostu yarışçıya olan talep Haziran ayındaki prestijli New York Yat Kulübü yarışları başlamadan beklentileri aştı

 

Melges üretimi YANMAR motorlu IC37, bu yaz yarış sezonunun açılmasından önce merakla beklenen lansmanını yaptı ve ilk taleplere bakılırsa, yenilikçi one-design yarış teknesinin devam eden uluslararası teslimleri ile birlikte bu yeni gelişmeye başlayan sınıf başarılı olacak.

 

Rolex New York Yat Kulübüne yönelik yeni bir çağı başlatmak üzere prestijli New York Yat Kulübünün (NYYC) planladığı ve harekete geçirdiği projede, Mark Mills tasarımı YANMAR dizel motor ve saildrive’lı Melges IC37 geniş bir yelpazeden amatör denizcilere eşit şartlarda katılımı mümkün kılması için seçildi. Köklü geleneğe sahip Korint yat yarışında tekneler seyir zevki ve keyfine yönelik tasarlanmakta ve böylece, yarışlarda teknenin veya donanımın değil mürettebatın yetenekleri test edilmektedir. Bu tekne yenilikçi sınıf kuralları, sağlam gövdesi, sadeliği, kolay bakımı, verimli seyir idaresi ve seyir keyfi ile halihazırda yarış dünyasının ilgisini çekti ve Sailing World dergisince 2019 yılının Korint Teknesi olarak ilan edildi.

 

Bu pozitif ilgi NYYC ve Melges Performans Yelkenlilerinde 20 teknelik asıl kulüp düzeninde ikinci bir üreticiye lisans verilmesine ve ayrıca özel satışlara da yol açtı ki bu, Lymington İngiltere’de yerleşik FIBRE Mechanics’in 37-foot’luk düz omurgalı teknelerin resmi inşacısı Santa Ana Kaliforniya’da konumlu Westerly Marine’e katılmasını sağladı. 20 IC37’lik filonun dikkat çekici gece seyrinin bu sezon bir dizi organizasyonda görülmesi beklenmekte. İlk önemli organizasyon NYYC’nin 29-30 Haziran tarihlerinde Newport açıklarında düzenleyeceği One-Design yat yarışı olacak. Bunu yelken seyrinin galası konumundaki Korint kulüpler arası yarışma, Rolex NYYC Davetli Kupası ve Melges IC37 ABD Ulusal Şampiyonası takip edecek ki bu ikisi, Florida’daki kış serisi için sonbaharda tekneler Fort Lauderdale’a taşınmadan önce Eylül ayında NYCC tarafından organize edilecek. IC37 şu an Kanada Kupası organizatörlerince ABD ve Kanada arasındaki Great Lakes (Büyük Göller) müsabaka yarışları için de akredite edilmiş durumda ve bu modern yarış teknesinin geleceği oldukça parlak gözükmekte.

 

YANMAR MARINE INTERNATIONAL Pazarlama Müdürü Sander Gesink şu ifadeleri kullandı: “Yeni Melges IC37 Sınıfının yaratılması one-design yat yarışında heyecan verici bir gelişmedir ve YANMAR bu teknelerin motorlarını verecek firma olmaktan dolayı gururludur. Yatın devreye alma, tasarım ve inşasında yer alan prestijli grup tarafından oybirliği ile seçilmemiz YANMAR’ın ürün ve hizmetler bakımından namını onaylamaktadır. Kaliforniya’daki Boatswain’s Locker dağıtım partnerimizin yanı sıra bu yeni one-design geleneğinde Melges Performans Yelkenlileri, Westerly Marine ve NYCC’ye dahil olmaktan heyecan duymaktayız.”

 

Geniş bir küresel ağ sayesinde müstesna ürün desteği sunan YANMAR, uluslararası one-design yat yarışında bu heyecan verici gelişmeye yönelik ideal partner olarak seçildi. YANMAR çok uzun zamandır dayanıklı ve güvenilir motorları ile nam salmıştır ve 3 silindirli, 4 zamanlı, dikey, su soğutmalı 21hp 3YM20 kolay çalıştırma ve düşük motor hızlarında göze batan tork ile harika bir güç seviyesi sunmaktadır. Kompakt boyutlar ve sadece 120 kg’lık ağırlığı ile bu, yüksek performans yarış tekneleri için ideal seçim olmuştur. Yine birlikte gelen SD25 Saildrive elemanları ekstra koruma için çift sızdırmazlığa sahiptir ve sorunlar doğmadan önce potansiyel problemleri belirleyecek aqua sensörler ile donatılıdır.

 

Melges Performans Yelkenlileri Başkanı Andy Burdick yeni sınıfa yönelik doğru motoru seçerken YANMAR 3YM20 Saildrive’ın açık şekilde doğru seçenek olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı: “YANMAR harika nama sahip yaygın bir şekilde bilinen motordur. Sadece satış aşamasında değil tekne sahiplerine sürekli şekilde en iyi desteği sunmaları ile de bilinmektedirler. YANMAR’ın bu ünü ve nam salmış servis ağı bu kararı almamızda bir diğer önemli etkendi.”

 

37-foot uzunluğundaki tekne NYYC tarafından tüm dünyada erkek ve kadınlardan oluşan en iyi amatör mürettebatların becerileri ve takım çalışmalarını test etmek adına mükemmel bir yenilikçi yarış teknesi seçildi. Yeni Melges IC37 Sınıf 21 farklı ülkeden amatör denizcileri ve 43 kulübü Newport’da yarışmak üzere bir araya getiren Rolex New York Yat Kulübü Davetli Kupası (öncekilerde Swan 42’ler kullanılmaktaydı) için tasarlandı. Doğu sahili yakınındaki bu prestijli organizasyona yönelik müstakil teknelerden oluşan uyumlu bir filo temin etmenin güç olduğu ortaya çıktıktan sonra, NYYC 20 adet IC37’nin kulüp tarafından satın alınması ve elde tutulmasına karar verdi, böylece hem üyeler tarafından kiralanabilir hem de Davetli Kupasında kullanılabilir teknelere sahip olundu.

 

Seyir zevkine yönelik tasarlanan ve her yaştan geniş bir yelpazede teknelere meraklı kadınlar ve erkekler tarafından kullanılabilir olan bu sınıfta kural, tüm mürettebatların her iki cinsiyetten de denizci barındırmasıdır. Diğer önemli kurallar arasında işleri basit tutmak yer almaktadır ki bu, sail locker’ı (yelken kilidi) tek bir kite, tek bir bumba ve bir main’e sınırlamayı ve pruva yelkeninin çapraz alabanda yapmasına izin vermemeyi içerir. Tekneler 7 kişiden oluşan bir mürettebat ile yarışabilir ancak küpeştede ekstra ağırlık sağlamak adına 8 kişinin optimum olduğu düşünülmektedir.

 

 

Firma Bilgileri

Denpar Makine San. ve Tic. A.Ş.
0216 693 3535 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.