• info@yachtlifetravel.com
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Nisan 8, 2019 8:11 am

Yat Elektrik ve Elektronik Sistemleri alanında sektörün belirleyici firması: “Gökce Marin”

Yat Elektrik ve Elektronik Sistemleri alanında sektörün belirleyici firması: “Gökce Marin”

 

Türkiye’de yatçılığın gelişmesine paralel olarak hizmet alanlarını sürekli geliştirip, Yat Elektrik ve Elektronik sistemleri alanında sektörün öncü firmalarından biri haline gelen Gökce Marin ile hizmet alanlarından proje süreçlerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

  1. Merhabalar, öncelikle okurlarımıza Gökce Marin’in kuruluş sürecinden bahsedebilir misiniz?

1989 yılında Nuh Yat Sanayi’nde başladığımız mesleğimizde o günlerden bu yana görev aldığımız çeşitli firmalar ve bitirdiğimiz sayısız projelerin ardından 2009 yılında Gökmen Delican ve Cevat Kurudirek olarak  Denizcilik alanında Elektrik-Elektronik sistemlerinin Kurulum, Projelendirme ve Donatım hizmetlerinde sahip olduğumuz tecrübe ile sektöre katkı sağlayabilmek ümidiyle GÖKCE MARİN Deniz Elektrik Aksesuar Ticaret Ltd. Şti. ni kurarak hizmet vermeye başladık.

 

 

  1. Firmanızın verdiği hizmetler nelerdir?

Gemi İnşa sektöründe deniz araçlarının (Römorkörler, Motor Yatlar, Yolcu Vapurları, Tankerler, Kuru Yük gemileri, vb.) Elektrik Sistemlerinin Projelendirilmesi, Elektrik Projelerinin Yönetimi, Elektrik Panolarının İmalatı,  Elektronik Donatım, Elektromekanik çözümler, Alarm İzleme ve Kontrol Sistemlerinin Oluşturulması ve Saha İşçiliği Opsiyonlarımız ile sektöre hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz bütün hizmetler uluslararası Bayrak ve Bağımsız Denetleme Kuruluşları (ABS,BV,RINA, vb.) tarafından hazırlanan Denizcilik Kurallarına uygun olarak taahhütlendirilmektedir.

 

 

  1. Yat Elektrik ve Elektronik sistemleri alanında öncü firmalardan birisiniz, bunu neye bağlıyorsunuz?

Yüksek hedefler koyarak özveri ile disiplinli ve sistematik çalışma prensiplerimizi benimseyerek emin adımlar ile başarı merdivenlerini atlamadan, kısa yollara başvurmadan öğrendiklerimizi pekiştirerek ve üzerine ekleyerek sahip olduğumuz tecrübe ve bilgimizi paylaşarak büyüdük ve bugünlere gelebildik.

 

 

  1. Proje süreçleriniz nasıl işliyor? Proje teslimleri genelde ne kadar sürede tamamlanıyor?

Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda mühendislerimiz tarafından hazırlanan taslak projeler üzerinden yapılan son düzenlemelerin ardından nihai projenin oluşturulmasına binaen  projelerimiz uluslararası denetleme kuruluşlarına onaya gönderilir. İmalat ekibimiz atölye ortamında Ana ve Dağıtım panolarını imal ettikleri sırada saha ekibimiz ile birlikte detaylı bir iş programı oluştururuz. Ofis-Atölye ve Saha ekibimizin optimum koordinasyonu sayesinde sorunsuz bir uygulama süreci geçirmeyi hedefleriz. Türkiye’de ve Dünya’da Süper ve Mega Yatların inşa süreçleri 18-24 ay arasında hedeflenir. Her inşa sürecinde olduğu gibi denizcilik sektöründeki söz gelimi olumsuzluklar yaşanabildiğinden dolayı bazen projelerde 4-6 ay arasında gecikmeler yaşanabildiği gibi hedeflenen sürecin önünde de inşa süreçlerinin tamamlandığına şahit olduk.

 

  1. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğiniz en büyük proje nedir?

Tamamladığımız projeler arasından seçim yapmak zor ancak bizim için büyük proje demek o an üzerinde çalıştığımız proje olacaktır. Gündemimizdeki proje bizim için en büyük projedir. Tamamladığımız projeler ise gurur tablomuzdaki yerlerini alırlar. Bu konuda birkaç örnek vermek gerekir ise 2018 yılında tamamlanan 93m M/Y Moonlight, aklımıza kazınan güzel ve yorucu bir dönemi hatıralarımızda bırakan bir projeydi. Buna ek olarak Derindere Otomotiv için üretilen DRD 50m projesinde çalışma fırsatı bulduğumuz için kendimiz şanslı hissediyoruz. Şuanda da Yıldız Tersanesinde finallerine hazırlandığımız 43m Motor Yat projesi de bizim için ayrı bir noktada gönlümüzde taht kurmuş gibi görünüyor. Ayırt etmek zor. Hepsi özel, hepsi ayrı maceralar bizler için. Zannediyorum çalıştığınız projeleri sahiplendiğinizde onlarla duygusal olarak bir bağ ile de bağlanmış oluyorsunuz.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.