• info@yachtlifetravel.com - info@kuzeymedya.com.tr
  • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 14, 2019 7:20 am

YENİ ROTAMIZ KIYI İSTANBUL MARİNA

YENİ ROTAMIZ KIYI İSTANBUL MARİNA

Kıyı İstanbul Marina, yat sahipleri, henüz tekne sahibi olmayan amatör denizciler ve deniz sporcuları için önemli bir gezi rotası ve deniz sporları merkezi olan Büyükçekmece koyunda 2019 yılında hizmet vermeye başlayacaktır.

 

Kıyı İstanbul Marina, ‘5 Çapa’ standartları dikkate alınarak Büyükçekmece’de tarihi Mimar Sinan Köprüsü’nün bulunduğu alanda göl ile denizin birleştiği noktadan başlayarak E5 karayolu paralelinde uzanan toplam 1.200 metrelik sahil şeridi üzerinde tasarlanmıştır.

 

Kıyı İstanbul Marina 2019 yılından başlayarak, açık hava müzesi düşüncesi ile tasarlanan 180,000 m2 alanda yer alacak çok sayıda özel mağazaları, restoran ve kafeteryaları, özel denizci kitaplığı, seminer ve toplantı salonu, yarı olimpik yüzme havuzu imkânlarını kapsayan YACHT CLUB, eğlencenin merkezi olacak BEACH CLUB, SPA tesisleri, tenis kortları, helikopter pisti, denizle doğrudan bağlantılı dalgakıran üstü oteli ile kıyılarımızda olduğu kadar tüm Akdeniz ve Karadeniz ülkelerinde de örneği bulunmayan bir tesis olarak marina dünyasındaki yerini alacaktır.

 

Yatınızda geçireceğiniz zamanın keyifli olması marina işletmemizin ilk hedefidir.  Özel günlerinizde arzu ettiğiniz organizasyonları beraberce hazırlamak, soğuk ve rüzgarlı kış gecelerinde şömine sıcaklığı ve ateşi eşliğinde sohbetleriniz için uygun ortamı hazırlamak kadar iş toplantılarınız için gerekli salon ve sekreterya düzenlemesini yapmak  da hedeflerimiz arasındadır.

 

Yat sahipleri, ailesi  ve dostları için hazırladığımız özel yaşam alanı ötesinde, bağlama fiyatlarımızdaki açılış yılı promosyonları ve her zaman yenilenecek olan kampanyaların da sizleri mutlu edeceğini umuyoruz.

 

Kıyı İstanbul Marinada boyları 8 ile 60 metre arasında değişen 580 yata bağlama hizmeti verilecektir. Marina girişinde 6 metre ve marina içi deniz alanlarında en az 4 metre su derinliği mevcuttur.

 

Büyükçekmece koyunun muhteşem manzarası göz önüne alınarak Kıyı İstanbul Marinası ana dalgakıranı üzerinde tasarlanan gerek yaz gerekse kış aylarında dostlarınızla unutulmaz zamanlar geçireceğiniz Kıyı Marina Beach Club, mavi bayraklı denizi ve özel eğlenceleri ile yat sahipleriyle beraber bölgemiz insanına ve 400 kişi kapasiteli plajı, yüzme havuzu ve restoranları ile misafirlerine hizmet verecektir. Yat sahiplerinin sağlıklı yaşam için spor yapabilmeleri amacıyla marinamız içerisinde bulunan fitness centre hizmet verecektir.

 

Büyükçekmece Yacht Club, aynı zamanda bölgemizdeki diğer yat kulüpleri, rüzgâr sörfü gibi deniz sporları kulüpleri ile beraber faaliyetlerini sürdürecektir. Marina alanı içinde bu kulüplerin üyelerine ve amatör denizcilere yelken ve denizcilik eğitimi verebilmeleri için gerekli imkanlar hazırlanmıştır ve marina sahası içinde ofis ve sekretarya tahsisi yapılmıştır.

 

Marina dalgakıranında yer alan Deniz Otobüsü iskelesinin 2019 yılı içinde faaliyete geçmesi ve İstanbul kentinin diğer kıyılarından marinamıza Deniz Taksi ulaşımı için gerekli bağlantılar sağlanmıştır. Kıyı İstanbul Marina’ya İstanbul’un diğer bölgelerinden E5 karayolu ile kolayca ulaşmak da mümkündür. TÜYAP Fuar alanına kadar gelen metrobüs hattının 2019 yılı içinde Büyükçekmece ilçesine kadar uzatılacağı bildirilmiştir. Marinamızın girişi E5 karayolu üzerindedir.

 

Marina, çarşı ve otel ziyaretçileri için toplam 3,200 araçlık açık ve kapalı otopark yeri bulunmaktadır. Marinada bağlama yapan yat sahiplerine özel güvenlikli ve ücretsiz otopark yeri tahsis edilmektedir.

 

Marinada 160 tonluk Travel Lift (Gezer Vinç) ile karaya alınacak yatlara uzman ve tecrübeli teknik ekipler hizmet verecektir. Bu lift ile karaya alınacak ve bakım hizmeti verilecek yatlar için 30 dönüm kara alanı Mimar Sinan Barınağı doğu bölümünde hazırlanmıştır. Yat karaya alma işlemlerinin 2019 yılında başlaması planlanmıştır.

 

Büyükçekmece koyunda düzenlenecek denizcilik aktivitelerinin dışında Büyükçekmece’den başlayacak uluslararası yat rallileri ve yelken yarışları düzenleme çalışmaları şimdiden başlamıştır. Organizasyonuna başlanan Marmara Catamaran Rally 2019 bu çalışmaların ilkidir. Amatör denizcileri bir arada bulundurmak ve Büyükçekmece’yi yelken sporunun Marmara Denizi’ndeki merkezi haline getirmek ana hedeflerimizdendir. Bu amaçla Yelken Kulüpleri ile görüşmelerimiz devam etmektedir ve tüm bu organizasyonları beraber yapmak öncelikli amacımızdır.

 

**2019 Bağlama fiyatları ve kampanyalarımız için lütfen bizi arayın.**

Telefon: 0 212 882 00 90

www.kiyiistanbul.com

info@kiyiistanbul.com

Büyükçekmece, İstanbul

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.