• info@yachtlifetravel.com
 • +90 530 181 71 46

HABER DETAYI

Mayıs 28, 2019 7:09 am

YILLARDIR OKUYAMADIĞINIZ KİTAPLARIN AÇILIP OKUNDUĞU YER: GULET YOLCULUĞU

YILLARDIR OKUYAMADIĞINIZ KİTAPLARIN AÇILIP OKUNDUĞU YER: GULET YOLCULUĞU

Mavi yolculuk tatillerinin en önemli konularından biri seçeceğiniz tekne tipidir. Aradığınız kriterlere göre tekne seçimi, tatilinizin daha keyifli geçebilmesi için çok önemlidir. Yelkenli, motor yat, katamaran gibi seçenekler olsa da mavi yolculukta guletin yeri bir başkadır.

 

PEKİ GULET NEDİR?

Geleneksel guletler, Anadolu’nun batı ve Güney kıyılarında yüzlerce yıldır balıkçılık ve taşımacılık amacıyla kullanılan özgün planlı teknelerdir. Tamamen usta yapısı – el işi olan gövdeleri ve iç bölmeleri genellikle çam, kestane ve maun gibi ağaçların kerestesinden inşa edilen bu tekneler, günümüz insanının çağdaş gereksinimlerine göre son yıllarda yeniden dizayn edilerek farklı büyüklüklerde, farklı standartlarda ve farklı yolcu kapasitesine sahip olmuşlardır.

Geleneksel Türk Guletleri, Akdeniz’in muhteşem güzelliklerine sahip kıyılarında kullanılan, motor ve yelken donanımlı, özel bir dizayna sahip ahşap gezi tekneleridir. Güverteleri, üzerindeki günlük yaşamın gereklerine göre planlanmıştır. Genellikle teknelerin kıç güverteleri, yemek ve dinlenme amacıyla kullanılır. Ön güverte ise güneşlenme terası olarak değerlendirilir. Çağdaş planlı tekneler, geleneksel dizaynlarını korumakla birlikte, geçmişte balıkçılık ve taşımacılık amacıyla kullanılan örneklere göre daha modern aksesuar ve ekipmana, daha geniş karineye ve kullanım alanına sahiptirler.

NEDEN GULET

 

Tatiliniz boyunca yıllardır okumayı düşündüğünüz ama bir türlü fırsat bulamadığınız kitabı bu tatilde bitirebilirsiniz. Yıl içinde stresli zamanlarda gözünüzü kapattığınız an kendinizi tatilinizin unutulmaz bir kısmında bulacak ve rahatlayacaksınız. Dinlenmek sizin için en büyük enerji kaynağı olacaktır. Ailenize ve sevdiklerinize yeteri kadar zaman ayırabilecek, birlikte eğlenceli oyunlar oynayıp çeşitli aktivitelerde bulunabileceksiniz. Dilerseniz, teknolojiden ve telefon seslerinden uzak kalıp sessizliğin tadını çıkarabileceksiniz…

 

GULET KİRALAMAK İÇİN 10 SEBEP

 

 • Gulet yolculuğu, seyahat yazarlarının ve tatil duayenlerinin kabul ettiği en iyi 3 tatil seçeneğinden biridir.

 

 • Tatiliniz boyunca sizler yemek sırası beklemektense, sizlere hizmet için sıra bekleyen kişiler olacaktır.

 

 • Otelde deniz manzaralı oda tutmak için harcayacağınız enerji ve ekstra ödemeler yerine gulet seyahatinde 360 derece deniz manzarası tüm tatiliniz boyunca garantilidir.

 

 • Karadan ulaşılamayan koylarda zaman geçirme imkanını da yakalamış olacaksınız.

 

 • Turistik merkezlerdeki, doğal olmayan pazarlar yerine, bozulmamış köylerin kültürüyle yerel insanların size sunduğu pazar ürünlerinin doğallığını tadabilecek, ve hissedeceksiniz.

 

 • Bir gece Türk rakısıyla taptaze deniz ürünleri ile gün batımının tadını çıkarırken, bir başka gece bir Yunan adasında Uzo ile sirtaki yapabileceksiniz.

 

 • Kendi balığınızı tutup yeme imkanının yanı sıra, mürettebatın sizler için tutmuş olduğu taze balıkların lezzetine varacaksınız.

 

 • Kültür, arkeoloji, maceranın dinlenme ile süslenmiş bir tatil modelidir. Zamanın durduğu anlara benzer gulet yolculuğu.

 

 • Her şeyi bir anda unutursunuz… Sadece siz ve sevdikleriniz vardır çevrenizde.

 

 • Telaş yoktur, acele etmeniz gerekmez, stressiz ve hesapsız bir ortamdır. Yıllardır okuyamadığınız kitapların açılıp okunduğu yerdir gulet yolculuğu.

 

 

Günümüzde hala geleneksel gulet ruhunu tam anlamıyla koruyan ve filosundaki teknelere yansıtan Gulet Point’in destekleriyle…

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.