• info@yachtlifetravel.com
 • 0212 272 54 02

Haber Detayı

Şubat 7, 2019 8:45 am

ZF Marine 2019 Yılına Genişleyen Ürün Portföyü İle İddialı Giriyor

ZF Marine 2019 Yılına Genişleyen Ürün Portföyü İle İddialı Giriyor

ZF, güç aktarma organları ve şasi teknolojilerinin yanı sıra aktif ve pasif güvenlik teknolojisinde de küresel liderdir. Şirket, 40 ülkede yaklaşık 230 noktada 146.000 çalışanıyla hizmet sunmaktadır. Sevk sistemleri sektöründe önde gelen güvenilir bir ortak olan ZF Marine; motorlu yatlar, su sporu tekneleri, yelkenliler, sahil güvenlik, askeri tekneler ve polis botları, yüksek hızlı feribotlar, iş tekneleri ve ticari gemiler gibi 10 kW ile 12.000 kW arasındaki her tür deniz aracı için komple güç aktarma sistemleri ve bileşenleri tedarik etmektedir.

 

Kapsamlı ürün portföyünde şanzımanlar (tek yöne dönüşlü, çift yöne dönüşlü ve hibrit), pervaneler, elektrikli dümen sistemleri, elektronik kontrol sistemleri, azimuth pervaneler, tünel tipi iticiler ve yelkenli pod pervaneleri yer almaktadır. ZF Marine ürünlerinin tasarımı, firmanın her yıl yatırıma aktardığı, satışlarının yaklaşık %6’sı kadarlık AR-GE fonuyla geliştirilmektedir. Bu mükemmel ürünler, ZF Marine’in dünya çapındaki geniş servis ağı sayesinde 7/24 özel hizmetle desteklenmektedir.

 

Ticari ve Hızlı Tekne Şanzımanları

ZF, ticari gemiler, feribotlar, askeri gemiler, römorkörler ve benzeri iş teknelerinin tasarım gereksinimlerini karşılayacak şekilde özel olarak yapılandırılmış, sağlam, kompakt ve yüksek performanslı şanzımanlardan oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesi ile en iyi çözümleri sunuyor. Yüksek kalite standardı, akıllı tasarım konsepti ve bakım kolaylığı sunan yapısı sayesinde günümüzün orta ve yüksek hızlı dizel motorlarına mükemmel uyum sağlayan ZF şanzımanları, istenen çalışma profillerinde minimum arıza ve düşük kullanım maliyeti ile öne çıkıyor.

Gezi Teknesi Şanzımanları

ZF’nin hafif ve güçlü şanzımanları; her boyda motor yatlar, yolcu gemileri, spor balıkçı tekneleri, su sporu tekneleri, yelkenliler, gibi her türlü uygulamada motor ve sevk sistemlerine uygun bir çözümdür.

 

Konforun adı SUPERSHIFT2

ZF Marine SuperShift2 ile şanzımanlarda daha da konforlu kavrama geçişleri sağlayan, solenoid valflerle çalıştırılan mekanik/hidrolik kavrama kontrol sistemidir. Sistemde yalnızca standart bileşenler yer almakta olup, ek elektronik kontrol gerektirmez. Bu sayede azami dayanıklılık ve güvenirlik sağlar. SuperShift2, ZF Marine sevk sistemlerinin çoğunda standart ekipman olarak uyarlanmış olup, fazladan hiçbir maliyet gerektirmez.

 

SUPERSHIFT2’deki özellikler:

 • Hızlı, sorunsuz ve fark edilmez kavrama geçişi.
 • Şanzıman çıkışında hassas ve öngörülür kontrolü ile düşük hızda mükemmel manevra kabiliyeti.
 • ZF tarafından geliştirilen Joystick Manevra Sistemi (JMS) ile tam uyum.
 • ZF Marine’in güvenilirliği kanıtlanmış şanzıman teknolojisi.
 • Debriyaj basıncı iki kademeli olarak düzenlenerek, kavramada tekleme yapmadan hızlı geçiş.
 • Acil durumlarda geçiş kalitesi etkilenmez.
 • Tüm standartlarda ilgili gereksinimlerini karşılar.
 • Trolling, ZF AutoTroll ve dinamik konumlama gibi diğer kontrol özellikleriyle uyumludur.

Sabit Hatveli Pervaneler

ZF Marine’in özel tasarımlı ve standart sabit hatveli pervaneleri, her türlü tekne için farklı tasarımlarla üretilmiş olup, gelişmiş CAD-CAM tasarım ve üretim araçları kullanılarak, kalite ve verimlilikte en yüksek standartlara sahiptir.

 

Elektronik Kumanda Sistemleri

Mekanik ve elektronik uygulamalardaki güvenilir ve hassas kumanda sistemleri, ZF Marine sevk sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. ZF elektronik kumanda sistemleri gerek gezi tekneleri, gerekse profesyonel ve ağır ticari uygulamalardaki birçok motor seçeneğiyle ve tüm şanzımanlarımızla sorunsuz bir bağlantı kuracak şekilde tasarlanmıştır. En yüksek standartlara uygun olan bu çözümler, tekne üreticileri için kolay kurulum, tekne sahipleri içinse konforlu bir çalışma imkanı sağlar. ZF elektronik kumanda sistemleri; en temel denizcilik uygulamalarından son derece karmaşık dinamik konumlandırma ekipmanına sahip büyük açık deniz ikmal gemileri ve lüks yatlara kadar tüm uygulamalarda, mekanik ya da elektronik motor ve şanzıman kombinasyonlarına uygundur.

ZF Marine elektronik kumanda sistemlerinin standart özellikleri:

 • Basit bir kurulum için “Tak-Çalıştır” özelliği.
 • Kolay parametre yapılandırması için ayarlanabilir butonlar.
 • Motoru çalıştırırken istenmeyen durumlara karşı marş kilidi.
 • Tek seferde tam ileri ve tam geri arasında güvenli geçiş.

 

Bu özellikler, ZF Marine’in güvenli ve engelsiz tekne kullanımının ne demek olduğunu anladığının kanıtıdır.

 

Servis ve Yedek Parça

 

ZF Marine’in üretim merkezleri aynı zamanda denizcilik uygulamalarına özel, satış sonrası hizmetleri “Ürün Yetkinlik Merkezi”  olarak görev yapmaktadır. Dünya ve Türkiye genelinde yaygın servis ağı sayesinde tekne sahiplerine güvenilir ve hızlı destek sağlanmaktadır. Satış sonrası, ürün geliştirme ve üretim departmanları arasındaki yakın iş birliği, özellikle piyasaya yeni ürünler sürülürken, kesin başarı sağlıyor.

 

Dünya genelindeki hizmet ağımızın yedek parça gereksinimlerini hızlı bir şekilde tedarik edilebilmesi için tüm Ürün Yetkinlik Merkezlerimizde, bağımsız bir satış sonrası hizmet deposu ve özel bir müşteri hizmetleri ekibi bulunmaktadır. Ürün Yetkinlik Merkezlerimizdeki “Uçan Doktorlar” ekibi, gerekli durumlarda yerel ortaklarımıza destek vermeye daima hazırdır. Böylece müşterilerimize hızlı çözümler sunarız.

 

Firma Bilgileri

ZF Services Türk San. ve Tic. A.ş
02165920750 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.